Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

22. februára 2015

Video: Zásnuby im pripravili cudzí ľudia z INSTAGRAMUKeď ju Carter Moore pozýval na kávu, mal pri tom motýle v bruchu. Išlo iba o obyčajnú kávu, aby sa tak mohli lepšie spoznať. Žiaden nátlak či veľké očakávania – iba priateľské stretnutie.Zdieľať
<iframe src="//player.vimeo.com/video/62222263?color=ff9933&title=0&byline=0&portrait=0" width="600" height="338" frameborder="0" webkitallowfullscreen mozallowfullscreen allowfullscreen></iframe> <p><a href="https://vimeo.com/62222263">CARTER AND BROOKE // THE ENGAGEMENT</a> from <a href="https://vimeo.com/colincabalka">Colin Cabalka</a> on <a href="https://vimeo.com">Vimeo</a>.</p>


Je pravda, že bola krásna: "Najkrajšia žena, akú som kedy videl," spomínaCarter. Celý sa triasol od nervozity, kedykoľvek sa naňho usmiala.

O tri roky neskôr, stále s trepotajúcimi sa motýľmi v bruchu, sa vzali a žijú v Colorado Springs. Moore (24) pracuje ako strategický manažér pre sociálne médiá VSCO a Brooklynn Howeová (22)  je študentkou ošetrovateľstva na University v Colorado.
Pár spolu chodil dva roky, keď sa Moore rozhodol požiadať svoju priateľku o ruku.
Aj keď ešte nikdy predtým neboli v Portlande, vždy túžili toto mesto navštíviť. Lákalo ich útesmi blízko pobrežia, krásnymi zátokami a lesmi. Všetko im tam pripadalo magické a romantické.

Vedel teda veľmi dobre, že to správne miesto na zásnuby bude na pobreží Oregonu.Jediný problém bol v tom, že o tom mieste nevedel nič. Vedeli to ale ľudia, ktorých „followoval“ na instragrame.
V čase príprav na zásnuby pracoval ako fotograf, zvyčajne fotil svadby a aktívne využíval instagram, kam pridával svoje fotografie. Najprv nemal veľa followerov, on sám však sledoval fotografie užívateľov z Oregonu, ktorí pridávali nádherné zábery tohto mesta. Jeden z fotografov, Harvey, mal na svojom profile zverejnené aj telefónne číslo – Carter sa preto rozhodol, že mu zavolá.
"Mal presnú predstavu o tejto ceste. Dal som mu toľko rád, koľko som len mohol," hovorí Harvey. "Vysvetlil som mu, ako vyzerá pobrežie Oregonu blízko miesta, kde sa chystal pokľaknúť pred svojou priateľkou. Dal som mu zoznam úžasných reštaurácií v Portlande. Vypočul som si jeho príbeh o tom, ako sa stretol sBrooke a prečo sa s ňou chce oženiť. Bolo to krásne."

Bez vedomia Cartera, Harvey a jeho priatelia naplánovali party prezaľúbenú dvojicu.
Howe mala v tom čase prázdniny zo školy. Myslela si, že Carter ju vezme do Colorada na víkendový pobyt, ale keď sa s ním stretla na letisku, prekvapil ju dvoma letenkami do Portlandu.

Potom išlo všetko podľa plánu; požičali si auto a išli po pobreží Oregonu, hovorili o svojich spoločných dvoch rokoch a skončili na CannonBeach. Kráčali pozdĺž pobrežia a nakoniec vyliezli na vrchol útesu.
Tam ju Carter požiadal, aby strávila zvyšok svojho života s ním. Sedeli ruka v ruke a sledovali západ slnka nad oceánom.Potom sa vrátili na večeru do centra Portlandu.
Po návrate do domuHarveyho priateľaColinaCabalka, kde bývali, ich čakalo prekvapenie privítali ichúplne cudzí ľudia s balónikmi, šampanským a výkrikmi "Prekvapenie!" a "Gratulujeme!".

Celé prípravy – miesto, gauč, na ktorom sedeli na prvom rande, tajná zásnubná párty, noc potom ako Howe povedala "áno" – to všetko pomáhala organizovať skupina cudzích ľudí z Portlandu, ktorých Carterkontaktoval cez sociálnu sieť na zdieľanie fotografií. Mladík to do detailov naplánoval a oni sa postarali o to, aby išlo všetko hladko.                                 
Harvey a Cabalka, ako profesionálny fotograf a filmár, dali dohromady toto video z večera:
 
Moore si nemyslel, že by niekoho mohol zaujímať ich  príbeh, ale Harvey si vypýtal povolenie na zverejnenie videa na internete. Práve Moorova ľudskosť a láska presvedčiliHarvyho, aby sa na to dal nahovoriť. „Všetci sme vedeli, že to bolo s láskou len a len pre Brooke,“ povedal.
Všetci, ktorí sa tento víkend stretli na party, ostali v kontakte aj neskôr počas roka. Moore hovorí, že to bola výhra pre obe strany.
„Chcel som to pre svoju manželku urobiť z lásky, pretože ju zbožňujem,“ hovorí. „Som nesmierne vďačný a veľmi si vážim týchto ľudí – cudzincov, ktorých som oslovil cez sociálnu sieť, za to, že nám pomohli a boli súčasťou tejto pre nás veľmi výnimočnej chvíle.“


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Pozrite sa s nami ako vyzerajú školské obedy v jednotlivých krajinách sveta (22. 2. 2015)
 Šikovný vynález: zbiera med priamo do fľiaš a nevyrušuje pri tom včely (21. 2. 2015)
 Dizajnový kúsok: Pohodlie v podobe multifunkčného štipca na bielizeň (6. 2. 2015)
 Pozrite si fotky 30-tich najšťastnejších zvierat na svete (9. 12. 2014)
 Video: Nový 10 ročný "Jimi Hendrix" je slepý a ohromil svojou hrou na gitaru (13. 8. 2014)
 Video: Obrovský motýľ Attacus atlas, ktorý predstiera, že je had. (29. 6. 2014)
 Video: Revolučné riešenie v čistení vody, filtračné kniha (17. 6. 2014)
 Video: Prvý človek na svete, ktorý natáčal búrku, a pri tom ho trafil blesk (8. 6. 2014)
 Video: 17 ohromujúcich kvetov, ktoré majú úžasné a bizardné tvary (31. 5. 2014)
 Video: Revolučné solárne cesty môžu zásobiť elektrinou celé krajiny (26. 5. 2014)nasledujúci článok >>
Independent Spirit Awards ovládla čierna komédia Birdman
<< predchádzajúci článok
Film Saving Christmas bol najhorší, Zlatú malinu má aj Diaz

Video: Zásnuby im pripravili cudzí ľudia z INSTAGRAMU - diskusné fórum čitateľov