Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. apríla 2010

Vitalij Kličko predsedom politickej stranyProfesionálny majster sveta v boxe v ťažkej váhe Vitalij Kličko sa stal predsedom politickej strany Ukrajinská demokratická aliancia za reformy. Kličko po zvolení vyhlásil, že je ...Zdieľať
vitalij klicko Foto: SITA/AP


KYJEV 25. apríla (WEBNOVINY) - Profesionálny majster sveta v boxe v ťažkej váhe Vitalij Kličko sa stal predsedom politickej strany Ukrajinská demokratická aliancia za reformy. Kličko po zvolení vyhlásil, že je pripravený búrať múry rozdeľujúce ukrajinskú spoločnosť. O jeho zvolení informuje Die Zeit. "Som pripravený búrať múry, ktoré rozdeľujú spoločnosť a mocných Ukrajiny. Starší politici dokázali, že nie sú v stave, v ktorom by mohli túto krajinu riadiť," povedal Kličko, ktorý chce so svojou stranou presadiť viaceré reformy. Snahou Aliancie navyše je priblížiť Ukrajinu viac k Európskej únii.

Tridsaťosemročný Kličko je politicky aktívny od oranžovej revolúcie v roku 2004. V roku 2008 sa ako poslanec mestského zastupiteľstva neúspešne pokúšal stať sa primátorom Kyjeva.

SITA, Mediafax

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Al-Kájda potvrdila zabitie svojich dvoch lídrov
<< predchádzajúci článok
Mišák žiada podnikateľov o príspevok na kultúru