09. júla 2006

Víťazom dvojhry mužov vo Wimbledone Švajčiar Federer

Švajčiar Roger Federer sa stal víťazom dvojhry mužov v 120. ročníku tenisového Wimbledonu. Najvyššie nasadený hráč si vo finále poradil s turnajovou dvojkou Španielom Rafaelom Nadalom v štyroch ...

LONDÝN 9. júla (WEBNOVINY) - Švajčiar Roger Federer sa stal víťazom dvojhry mužov v 120. ročníku tenisového Wimbledonu. Najvyššie nasadený hráč si vo finále poradil s turnajovou dvojkou Španielom Rafaelom Nadalom v štyroch setoch za 170 minút 6:0, 7:6 (5), 6:7 (2), 6:3. Na svoje konto si pripísal štvrté wimbledonského víťazstvo v rade a celkovo už ôsme grandslamové. Federer potvrdil, že je kráľom hry na tráve, keď predĺžil sériu neporazenosti na tomto povrchu na 48 stretnutí. Ide o suverénne najdlhšiu šnúru víťazstiev na tráve v Open ére, druhý v poradí Švéd Björna Borg svojho času vyhral 41 zápasov na tráve bez prerušenia.

V piatom tohtoročnom finálovom súboji Federer verzus Nadal sa zrodilo vôbec prvé víťazstvo svetovej jednotky. Federer znížil pasívnu bilanciu vzájomných duelov so Španielom na 2:6. Nepodarilo sa mu však vyhrať Wimbledon bez straty setu, keďže Nadal mu no finále jeden uchmatol. Štvrté wimbledonské prvenstvo prinieslo 24-ročnému Švajčiarovi víťaznú prémiu 655 000 libier, o štyri roky mladší Španiel zinkasoval polovicu tejto sumy.