12. januára 2008

Víťazom šprintu Greis, Hurajt po dvoch rokoch bodoval

Víťazom rýchlostných pretekov mužov na 10 km v rámci 5. kola Svetového pohára v biatlone v nemeckom Ruhpoldingu sa stal skúsený domáci pretekár 31-ročný Michael Greis.

RUHPOLDING 12. januára (WEBNOVINY) - Víťazom rýchlostných pretekov mužov na 10 km v rámci 5. kola Svetového pohára v biatlone v nemeckom Ruhpoldingu sa stal skúsený domáci pretekár 31-ročný Michael Greis. Trojnásobný olympijský víťaz zo ZOH 2006 v Turíne a dvojnásobný majster sveta absolvoval preteky bez jediného chybného výstrelu a vďaka svojmu štandardne kvalitnému behu mal v cieli pred druhým Rusom Maximom Čudovom náskok 19,8 s. Bronz si vybojoval ďalší Nemec Alexander Wolf. Pre Greisa to bolo šieste prvenstvo v pretekoch, ktorých výsledky sa započítavajú do SP. Nemeckú suverenitu zvýraznil ešte štvrtým miestom Daniel Graf. V deviatke najlepších boli nakoniec piati domáci biatlonisti. Líder celkovej klasifikácie Nór Ole Einar Björndalen sa musel uspokojiť s piatou priečkou, ale keďže jeho najväčší konkurent o žlté štartové číslo vedúceho pretekára Rus Dmitrij Jarošenko skončil až desiaty, svoju pozíciu na čele si ešte upevnil. Konečne sa preteky vydarili slovenským reprezentantom - všetci traja si vybojovali postup do nedeľných stíhacích pretekov. Najlepším z tria v 106-členom štartovom poli bol Pavol Hurajt. Bezchybná streľba ho aj pri iba priemernom bežeckom výkone vyniesli na 29. miesto, za čo si pripísal do celkovej klasifikácie bojov o krištáľový glóbus 2 body. Naposledy vo SP čoskoro 30-ročný (nar. 4. februára 1978) rodák z Popradu bodoval v sezóne 2005/2006. Za víťazným Nemcom Michaelom Greisom zaostal o 1:48,0 min. Matej Kazár pôjde v nedeľu na trať "stíhačky" z 39. pozície o osemnásť sekúnd neskôr a Marek Matiaško bude štartovať ako päťdesiaty piaty s odstupom 2:38,0 min. Výsledky - rýchlostné preteky - muži: 1. Michael Greis (Nem.) 24:59,2 min (0 trestných okruhov), 2. Maxim Čudov (Rus.) +19,8 s (1), 3. Alexander Wolf (Nem.) +30,3 (1), 4. Daniel Graf (Nem.) +39,4 (0), 5. Ole Einar Björndalen (Nór.) +41,7 (1), 6. Simon Hallenbarter (Švajč.) +45,0 (0), 7. Björn Ferry (Švéd.) +45,8 (0), 8. Christoph Stephan (Nem.) +51,8 (0), 9. Michael Rösch (Nem.) +1:05,0 (1), 10. Dmitrij Jarošenko (Rus.) +1:06,2 (2), ... 29. Pavol Hurajt +1:48,0 (0), 39. Matej Kazár +2:06,2 (1), 55. Marek Matiaško (všetci SR) +2:38,0 (0) SITA