Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

29. novembra 2023

Vláda povedala, kedy vznikne nové ministerstvo športu a cestovného ruchuMinisterstvo cestovného ruchu a športu SR (MCRŠ) má vzniknúť 1. januára 2024. Vláda chce tak posilniť a zefektívniť využívanie ...Zdieľať
6488383a76acb386126157 676x451 29.11.2023 (SITA.sk) - Ministerstvo cestovného ruchu a športu SR (MCRŠ) má vzniknúť 1. januára 2024. Vláda chce tak posilniť a zefektívniť využívanie verejných zdrojov a potenciálu v cestovnom ruchu, čo má významne podporiť rozpoznateľnosť značky Slovensko ako bezpečnej turistickej destinácie a vytvoriť v zahraničí priestor pre plynulý rast príjmov tohto sektora.


Vznik nového ministerstva v pôsobnosti SNS umožní novela tzv. kompetenčného zákona, ktorú v stredu schválil vládny kabinet. Zároveň odsúhlasil aj návrh na zrýchlené rokovanie o tom v Národnej rade SR.

Vláda zároveň vymenovala za vládneho splnomocnenca pre cestovný ruch a šport od 29. novembra Dušana Keketiho, doterajšieho generálneho riaditeľa Letiska M. R. Štefánika. SNS už skôr predstavila Keketiho ako jej kandidáta na ministra cestovného ruchu a športu.

  • Agentúra SITA bude správu aktualizovať.
Zdroj: SITA.sk - Vláda povedala, kedy vznikne nové ministerstvo športu a cestovného ruchu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pestovatelia a dodávatelia zeleniny a ovocia sa stretnú na celoslovenskej konferencii, podporuje ju Kaufland
<< predchádzajúci článok
Štefana Kuffu odvolali z pozície tajomníka ministerstva kultúry, na envirorezorte končí Smatana