Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. novembra 2023

Vláda sa kresťanom otočila chrbtom, kritizuje KDH zrušenie úradu splnomocnenca vlády pre ochranu slobody vierovyznaniaKresťanskí demokrati ostro kritizujú rozhodnutie vlády zrušiť úrad splnomocnenca vlády pre ochranu slobody vierovyznania alebo presvedčenia. Informovalo o tomZdieľať
398345509_872337494248501_8150796170369857427_n 676x490 13.11.2023 (SITA.sk) - Kresťanskí demokrati ostro kritizujú rozhodnutie vlády zrušiť úrad splnomocnenca vlády pre ochranu slobody vierovyznania alebo presvedčenia.


Informovalo o tom Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) s tým, že poslanec Marián Čaučík (KDH) bude od vlády požadovať podloženie koncepcie, akým spôsobom bude Slovensko v medzinárodnom kontexte participovať na ochrane prenasledovaných kresťanov a iných náboženských skupín.

V stredu si vysvietením budov na červeno pripomíname milióny prenasledovaných kresťanov vo svete. Naša vláda sa im, ako aj iným nábožensky prenasledovaným ľuďom vo svete, svojím rozhodnutím otočila chrbtom,” vyhlásil Čaučík.

Ochrana slobody náboženského vyznania


Europoslankyňa Miriam Lexmann (KDH) je názoru, že v čase, keď je násilie voči kresťanom a náboženským skupinám na vzostupe, je ochrana slobody náboženského vyznania a presvedčenia veľmi dôležitá.

Jej podpora je totiž kľúčová aj pri riešení mnohých bezpečnostných výziev, ktorým EÚ čelí vrátane masovej migrácie.“ dodala Lexmann, ktorá sa osobne zasadila o vytvorenie tohto úradu.

Splnomocnenec vlády pre slobodu vierovyznania


Vládny kabinet na svojom pondelkovom rokovaní zrušil štatút splnomocnenca vlády SR pre ochranu slobody vierovyznania alebo presvedčenia. Rozhodnutie nadobudne účinnosť 15. novembra.

„Vláda nepovažuje naďalej za opodstatnené a efektívne zachovanie agendy a pôsobnosti splnomocnenca vyplývajúcej zo štatútu v rámci štruktúr Úradu vlády Slovenskej republiky," zdôvodňuje vláda rozhodnutie v materiáli. Návrh na rokovanie predložil predseda vládneho kabinetu.

Splnomocnenec vlády pre slobodu vierovyznania alebo presvedčenia bol odvolaný uznesením vlády z 12. júla tohto roka. Zároveň vtedy vláda rozhodla o doplnení štatútu splnomocnenca, ktorý v súčasnosti stanovuje, že v prípade odvolania splnomocnenca a nevymenovania nového, vedúci Úradu vlády poverí osobu, ktorá bude viesť úrad splnomocnenca a vykonávať jeho hlavné úlohy až do vymenovania nového splnomocnenca.


Zdroj: SITA.sk - Vláda sa kresťanom otočila chrbtom, kritizuje KDH zrušenie úradu splnomocnenca vlády pre ochranu slobody vierovyznania © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zmena volebného systému patrila medzi priority strany Hlas, tvrdí Drucker a vraj sa tak posilní zastúpenie regiónov
<< predchádzajúci článok
Čaká nás reforma trestného práva? Napriek poklesu zločinov má Slovensko druhý najväčší počet väzňov v EÚ