Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. júla 2010

Vláda zverejní všetky zmluvy do konca augustaVláda SR ...Zdieľať
radicova Vláda považuje zverejňovanie zmlúv so štátom za verejný záväzok, ktorého cieľom je efektívna kontrola procesu nakladania s prostriedkami štátu.

Foto: SITA/Nina Bednáriková
BRATISLAVA 16. júla (WEBNOVINY) - Vláda SR zverejní zmluvy so štátom do konca augusta. Podľa predsedníčky vlády Ivety Radičovej nie je ani technicky možné všetky zmluvy zverejniť hneď, inak by úrady nerobili nič iné, iba skenovali dokumenty. Uprednostnili preto postupnosť zverejňovania. Text uznesenia týkajúceho sa zverejňovania zmlúv ministerstiev a verejných inštitúcií bude onedlho prístupný aj na internetovej stránke Úradu vlády SR. Informovali o tom z tlačového odboru.

Vláda považuje zverejňovanie zmlúv so štátom za verejný záväzok, ktorého cieľom je efektívna kontrola procesu nakladania s prostriedkami štátu. Kabinet sa podľa štvrtkového uznesenia z rokovania vlády chystá zverejniť všetky nové zmluvy, existujúce neukončené zmluvy, zmluvy za prvý polrok 2010, zmluvy za celé štvorročné obdobie bývalej vlády a aj všetky staršie zmluvy.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mikloš odvolal riaditeľa Daňového úradu I. Šulaja
<< predchádzajúci článok
Odborníci hovorili o povodniach na workshope

Vláda zverejní všetky zmluvy do konca augusta - diskusné fórum čitateľov