Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

08. februára 2011

Vladimir Kličko potvrdil duel s Hayem, je mu jedno kdeUkrajinský majster sveta v superťažkej hmotnostnej kategórii boxerských organizácií IBF a WBO Vladimir Kličko si chce 2. júla zmerať sily s Davidom Hayem. Predtým ho však ...Zdieľať
bez nazvu Vladimir Kličko Foto: SITA/APLONDÝN 8. februára (WEBNOVINY) - Ukrajinský majster sveta v superťažkej hmotnostnej kategórii boxerských organizácií IBF a WBO Vladimir Kličko si chce 2. júla zmerať sily s Davidom Hayem. Predtým ho však ešte čaká súboj s Dereckom Chisorom, ktorý je naplánovaný na 30. apríla. Celý plán by však mohol zlyhať na povinnom programe šampióna verzie WBA Hayeho, ktorý by sa pred súbojom s Kličkom musel stretnúť so svojím vyzývateľom Ruslanom Čagajevom.


Mladší z bratskej dvojice Kličkovcov v New Yorku oznámil, že v tomto kalendárnom roku chce absolvovať tri zápasy. Dejisko toho s Hayem neprezradil. "Je jasné, že budeme boxovať 2. júla. Máme dátum televízneho prenosu, čo je dôležitý krok. Nerád by som dlho čakal, pretože naposledy som stál v ringu v septembri. Chcem sa udržať v tempe. Som šampión, preto si môžem dovoliť boxovať s Chisorom v apríli a s Hayem v júli," povedal Kličko. Ďalšiemu Britovi Chisorovi bude čeliť v Nemecku iba 63 dní pred plánovaným duelom s Hayem. Tretí jeho súper zatiaľ nie je známy, ale spomína sa meno Poliaka Tomasza Adameka.

Haye naopak neverí, že si Kličko v krátkom časovom rozpätí trúfne zdolať oboch britských pästiarov. "Tvrdí, že bude boxovať s Chisorom a so mnou, ale to je nezmysel. Máme veriť tomu, že niekto, kto v roku 2009 absolvoval jeden súboj a v roku 2010 dva, bude teraz boxovať dvakrát v priebehu deviatich týždňov?" reagoval Haye a varoval oboch Kličkovcov, že druhú šancu od neho nedostanú: "Ak sa nestretneme teraz, potom už nikdy. Mám ich už dosť. Táto sezóna je možno poslednou v mojej kariére, odídem so vztýčenou hlavou, pretože som spravil všetko pre to, aby som s nimi boxoval."

"Po všetkých tých rečiach by Haye nemal cúvnuť a ukázať, čo vie v ringu. Sám sa zatlačil do rohu, ak si chce zachovať tvár, nemôže odrieknuť. Som pripravený a ponúkam mu 2. júl ako termín nášho súboja. Sme dohodnutí na rozdelení finančnej prémie v pomere 50:50. Môže sa boxovať v Nemecku, alebo Anglicku, je mi to jedno," zakontroval Vladimir Kličko.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Contadora testovali pozitívne štyri razy, tvrdí Marca
<< predchádzajúci článok
Chceme sa naladiť na víťaznú vlnu, tvrdí Hanlon