Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

08. februára 2011

Contadora testovali pozitívne štyri razy, tvrdí MarcaŠpanielsky cyklista Alberto Contador bol údajne až štyrikrát pozitívne testovaný na klenbuterol počas minuloročnej Tour de France. S týmto tvrdením vyšlo utorkové vydanie ...Zdieľať
alberto contador Alberto ContadorFoto: SITA/AP MADRID 8. februára (WEBNOVINY) - Španielsky cyklista Alberto Contador bol údajne až štyrikrát pozitívne testovaný na klenbuterol počas minuloročnej Tour de France. S týmto tvrdením vyšlo utorkové vydanie španielskeho denníka Marca a odvoláva sa v ňom na správu Španielskej cyklistickej federácie, ktorá medzitým svojmu šampiónovi vymerala ročný dištanc. Klenbuterol našli v Contadorovej vzorke prvýkrát 21. júla 2010, keď bol na Tour druhý voľný deň. To isté sa však údajne zopakovala aj po ďalšie tri dni. Zakaždým malo ísť o menšie množstvo zakázanej látky v jeho krvi.


Trojnásobný šampión Tour de France Contador už odovzdal Španielskej cyklistickej federácii svoju kompletnú obhajobu proti návrhu ročného trestu za pozitívny dopingový test. Španiel doplnil svoje doterajšie tvrdenia o ďalšiu dokumentáciu, ktorá má dokázať, že za pozitívnym testom na klenbuterol nie je žiadna jeho chyba alebo nedbanlivosť, ale že je výsledkom kontaminácie mäsa.

Contadorovi reálne hrozí odobratie tretieho titulu na Tour de France a neúčasť na tohtoročnej edícii, ak trest vstúpi do platnosti. Pôvodne čelil až dvojročnému dištancu. "Veríme, že nové dokumenty a dva ďalšie pohľady, ktoré sme predložili, zmenia rozhodnutie. Pravidlá hovoria, že športovcovi musia dokázať zodpovednosť a mieru nedbanlivosti, aby mu mohli vymerať trest," povedal Contador pre španielsky národný rozhlas.

Rozhodnutie v prípade Contadora sa očakáva v závere tohto týždňa, prípad však pravdepodobne bude smerovať aj na Športový arbitrážny súd, ktorý môže dať definitívnu bodku. "V Mexiku využívajú pri chove dobytka aj klenbuterol, takže pristihnutie športovca tam môže byť bežné. V Európskej únii je veľká kontrola mäsa a používanie tejto substancie je zakázané. Nikdy by som nečakal, že mäso môže obsahovať klenbuterol," povedal na svoju obhajobu Contador.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hokejová reprezentácia v Trenčíne už v kompletnom zložení
<< predchádzajúci článok
Vladimir Kličko potvrdil duel s Hayem, je mu jedno kde