Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. marca 2007

Vlaňajšia Hodina deťom získala pre deti a mládež vyše 9 miliónNajmä na pomoc deťom a mládeži, ktoré žijú v agresívnom prostredí, alebo majú problémy s násilím, sú určené peniaze vyzbierané počas vlaňajšieho 8. ročníka Hodina deťom. Vo verejnej ...Zdieľať

BRATISLAVA 20. marca (WEBNOVINY) - Najmä na pomoc deťom a mládeži, ktoré žijú v agresívnom prostredí, alebo majú problémy s násilím, sú určené peniaze vyzbierané počas vlaňajšieho 8. ročníka Hodina deťom. Vo verejnej zbierke sa od 2. októbra do 31. decembra 2006 vyzbieralo vyše deväť miliónov korún. Celková suma za minulý ročník bola takmer o pol milióna korún vyššia ako v predošlom ročníku - presne 9 000 889 korún. V roku 2005 sa pritom vyzbieralo 8 512 919 korún. Ako na dnešnej tlačovej besede povedala Lucia Štasselová, výkonná riaditeľka Nadácie pre deti Slovenska, ktorá zbierku organizuje, zbierka je len prvou časťou projektu a paralelne s ňou nadácia do 1. februára prijímala žiadosti o granty z vyzbieraných peňazí. Do tohto termínu prišlo 206 žiadostí, najviac, až 43, z Prešovského kraja. Ich odosielatelia žiadajú o finančnú podporu v celkovej výške viac ako 29 miliónov korún. O podpore prihlásených projektov sa rozhodne do konca mája. Šancu získať prostriedky na svoju prácu s deťmi a mládežou do 26 rokov majú všetky kvalitné projekty. Predsedníčka projektu Emília Vášáryová upozornila, že s pribúdajúcimi rokmi si viac a viac uvedomuje, že "zmysel má len to, čo urobíme pre druhých". Nadácia pre deti Slovenska to v projekte Hodina deťom robí už 9. rok a získala veľkú dôveru najmä preto, že o každom svojom kroku a rozdelenej sume peňazí informuje, zdôraznila Vášáryová, ktorá verí, že projekt bude aj naďalej podporovať Slovenská televízia.

Do Hodiny deťom sa tento rok zapojilo 256 podnikov, ktoré umožnili svojim zamestnancom cez mzdové učtárne vyzbierať takmer 2,5 milióna korún. Priatelia Hodiny deťom získali cez 39 komunitných zbierok vo všetkých regiónoch Slovenska spolu viac ako jeden milión korún. Najväčšia suma, takmer 2,7 milióna korún, sa podarila vyzbierať cez SMS a MMS správy v sieťach mobilných operátorov Orange Slovensko a T-Mobile Slovensko. Individuálni darcovia darovali viac ako 923-tisíc korún, cez pevné linky Hodina deťom získala vyše 758-tisíc korún, cez bankomaty vyše pol milióna korún a cez internet vyše 74-tisíc korún. Viac ako 520-tisíc korún tiež prišlo z nerozdelených a vrátených grantov projektu.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Podľa Fica treba potláčať príčiny a prejavy terorizmu
<< predchádzajúci článok
Obhajca Mikuláša Č. pred súdom za korupciu