17. júla 2008

Vlašičová a Idowu najlepší v Európe v júni 2008

Európskymi atlétmi mesiaca jún sa v ankete Európskej atletickej asociácie (EAA) stali chorvátska výškarka Blanka Vlašičová a britský trojskokan Phillips Idowu. Chorvátska atlétka vyhrala v júni ...

LAUSANNE 17. júla (WEBNOVINY) - Európskymi atlétmi mesiaca jún sa v ankete Európskej atletickej asociácie (EAA) stali chorvátska výškarka Blanka Vlašičová a britský trojskokan Phillips Idowu. Chorvátska atlétka vyhrala v júni všetkých päť mítingov, pričom na každom prekonala dvojmetrovú hranicu. Momentálne ťahá už šnúru 32 súťaží v rade bez prehry. Dvadsaťdeväťročný Idowu zatiaľ v olympijskej sezóne neprehral a je lídrom svetových tabuliek roka výkonom 17,58 m. V júni vyhral aj súťaž trojskokanov v superlige Európskeho pohára družstiev vo francúzskom Annecy. V kategórii mužov skončil v ankete druhý nórsky oštepár Andreas Thorkildsen a tretí írsky štvorstovkár David Gillick, medzi ženami obsadili priečky za Vlašičovou žrdkárka Monika Pyreková z Poľska a španielska prekážkarka Josephine Onyiaová. SITA