Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Technika

21. novembra 2005

Vlastné stránky na internete - rýchlo a jednoducho

Zdieľať
Ak chcete mať vlastné internetové stránky bezplatne a nemienite ich tvorbou tráviť hodiny alebo dokonca dni, môžete nájsť v sieti niekoľko domén, ktoré takúto službu ponúkajú. Treba však povedať, že prevádzkovanie takýchto strán je dosť náročné. Na českom internete sa prednedávnom objavila služba eStránky.cz, ktorá umožní vytvoriť  vlastný web za niekoľko minút. Ovládanie je intuitívne, takže svoje stránky si môžu vytvoriť aj menej skúsení „surfári“, ba aj úplní začiatočníci.

 Služba eStránky.cz teda slúži na tvorbu internetových stránok tým používateľom siete, ktorí s ich vytváraním nemajú skúsenosti. Ponúka preddefinované šablóny pre stránky, možnosť jednoduchej publikácie či vkladania fotografií. Keďže je to všetko  bezplatné, nemôžete očakávať nekonečne veľký priestor na vaše údaje. Ponúka 30 MB a možnosť uloženia maximálne 60 fotografií. Keby ste chceli niekoľkonásobne väčší priestor na nekomerčné využitie, treba si priplatiť. To isté platí o využití pre podnikateľov, tí však zaplatia niekoľkokrát viac.
 Registrácia je samozrejmosťou, po vyplnení požadovaných okienok a odsúhlasení všeobecných podmienok vám dorazí do vašej e-mailovej schránky odkaz, v ktorom službu aktivujete.
 Pri prvom vstupe do administrácie stránok môžete začať vkladať texty, fotografie a iné údaje alebo spustiť sprievodcu nastavením. Administračné rozhranie je rozdelené na niekoľko častí. Vľavo nájdete lištu na vkladanie príspevkov, fotografií, potom je archív s možnosťami zobrazenia príspevkov. Celkom dolu potom môžete zmeniť cenový program - je nastavený defaultne na skúšobný, ak ste pri registrácii zadali, že stránky chcete využívať nekomerčne. Umiestnite texty aj fotografie, potom si môžete vybrať, čo sa má zobraziť na úvodnej strane.
 Na záver nastavíte, či majú byť stránky pre tých používateľov, ktorí k nim nemajú prístup uzamknuté. Potom môžete prejsť do administrácie webu.
 Vkladanie obrázkov je umožnené aj cez Rozšírené nastavenie (pole Obrázky) alebo cez Fotoalbum. Nezabudnite, že v novom okne treba zadať nadpis fotogalérie, prípadne rubriku, v ktorej má byť umiestnená. Fotografie sa vkladajú cez tlačidlo Prechádzať, pričom po ich „načítaní“ vidíte aj veľkosť obrazu. Stlačíte  Odoslať a fotografie sa začnú nahrávať na server. Ak chcete editovať snímky už odoslané,  je to možné. Môžete k nim dodať názov, prípadne popis. Zmeny uložíte príkazom Odoslať.
  Autori služby mysleli aj na zobrazenie štatistík stránok. Tento sektor nájdete pomocou ľavej lišty stlačením odkazu Štatistiky. Okrem základných informácií, ako je počet fotografií, príspevkov, množstvo nahraných či prenesených dát za mesiac nechýbajú údaje ani o návštevnosti. Na rýchlejšie porovnávanie je to formou grafu za mesiac, polrok a v určité hodiny. Z údajov môžete ďalej zistiť aj to, ktorý článok prečítalo najviac ľudí alebo to, ktorá fotografia bola zobrazovaná najčastejšie.
 Pokiaľ sa vám zdá, že nemáte dobré nápady na tvorbu, môžete sa nechať inšpirovať stranami ostatných používateľov služby. Stačí, ak navštívite Katalóg, ktorý je v druhej časti homepage eStránky.cz.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Rýchly internet:vyberte si technológiu na mieru. (14. 11. 2005)
 Mobilný internet s technológiou FLASH-OFDM (24. 10. 2005)
 Internet - hľadanie práce, zábavy aj partnera (3. 10. 2005)nasledujúci článok >>
Postavte múr proti hackerom a vírusom
<< predchádzajúci článok
Christina Aguilera sa vydala pri kalifornskom západe slnka

Vlastné stránky na internete - rýchlo a jednoducho - diskusné fórum čitateľov

www.fudbal.24hod.sk9.10. 19:09:44
www.fudbal.24hod.sk9.10. 19:09:51