Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. decembra 2006

Vnútropolitická zmena v SR bola podľa Maďariča potrebnáVnútropolitická zmena, ktorá nastala v tomto roku na Slovensku, bola nevyhnutná. Vyhlásil to minister kultúry Marek Maďarič v dnešnej diskusnej relácií Slovenskej televízie (STV) O päť ...Zdieľať
BRATISLAVA 17. decembra (WEBNOVINY) - Vnútropolitická zmena, ktorá nastala v tomto roku na Slovensku, bola nevyhnutná. Vyhlásil to minister kultúry Marek Maďarič v dnešnej diskusnej relácií Slovenskej televízie (STV) O päť minút dvanásť pri hodnotení roku 2006. Podľa neho to potvrdili aj ľudia v komunálnych voľbách a Slovensko má po prvý raz od svojho vzniku sociálny rozpočet.

Súčasná vládna koalícia je podľa Maďariča jednotná a stabilná. Tvrdí, že rozpory Smer-u a ĽS-HZDS v niektorých otázkach nemajú na stabilitu koalície žiaden vplyv a v kľúčových veciach vystupuje jednotne. Naopak, opozíciu považuje za nesúrodú. Opozičné strany sú podľa neho doteraz frustrované, že už nevládnu. Majú vlastné problémy, preto nevystupujú spolu, avšak to sa podľa neho môže v budúcnosti zmeniť. "Stále sa hrajú na prognostikov a stále im tie prognózy nevychádzajú," podotkol.
Podľa poslanca SMK Lászlóa Gyurovského je Smer v súčasnosti stále opojený volebným víťazstvom a vychutnáva si výsledky predchádzajúcej vlády. Myslí si však, že súčasná opozícia bude reálnou alternatívnou k tejto vláde a verí, že by po najbližších parlamentných voľbách mohli tri strany, ktoré ju tvoria, spoločne vládnuť. Gyurovszky je presvedčený, že rozpory medzi Smerom a ĽS-HZDS sú reálne - a skôr či neskôr sa prejavia. Ako dodal, neľutuje, že jeho strana nešla po voľbách do vlády so Smerom. "Keď vidím súčasnú vládu, neľutujem," vyhlásil. Za "dobrú správu" považuje Gyurovszky to, že súčasná vláda v tomto roku "nič zásadné nepokazila".

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Stúpenci Hamasu a Fatahu bojujú pred úradom prezidenta
<< predchádzajúci článok
Problém rozpočtu na rok 2007 je vo využívaní peňazí