Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. augusta 2018

Vo francúzskom zábavnom parku budú po turistoch upratovať havranyCigaretové ohorky a iné odpadky bude po nedbanlivých turistoch vo francúzskom zábavnom parku Puy de Fou už čoskoro zbierať aj šestica špeciálne vycvičených havranov. Za ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Paríž 12. augusta (TASR) - Cigaretové ohorky a iné odpadky bude po nedbanlivých turistoch vo francúzskom zábavnom parku Puy de Fou už čoskoro zbierať aj šestica špeciálne vycvičených havranov. Za každý nájdený odpadok, dostanú vtáky chutnú odmenu. Informovala o tom v nedeľu agentúra Reuters.


Havrany takto vycvičil Christophe Gaborit, vodca miestneho tímu sokoliarov. "Havrany bývajú nespravodlivo ohovárané, hodnotené ako nepríjemné. Tieto vtáky sa však budú venovať ekologickej činnosti a napravia tak svoj imidž," povedal na ich adresu.

Vtáky, patriace do čeľade krkavcovitých, dostanú malú odmenu v podobe jedla vždy, keď hodia odpadok do špeciálne určeného koša.

Hoci spojenie "vtáčí mozog" sa tradične používa hanlivo ako urážka nižšej inteligencie, práve havrany sú obzvlášť bystré.

Výskumy dokonca preukázali, že ak sú tieto vtáky chované v zajatí, dokážu si osvojiť používanie najrôznejších nástrojov, aby sa dostali k potrave, priblížil Reuters.

Samotný Gaborit uviedol, že havrany sa ho pri výcviku pokúsili oklamať tak, že namiesto odpadkov zbierali i drevené hobliny.

Šestica spevavcov sa svojich upratovacích povinností v zábavnom historickom parku Puy de Fou zhostí už v nasledovných dňoch.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pondelok vás privíta horúcimi slnečnými lúčmi
<< predchádzajúci článok
S mohutným požiarom v Kutnej Hore bojovala stovka hasičov

Vo francúzskom zábavnom parku budú po turistoch upratovať havrany - diskusné fórum čitateľov