06. februára 2010

Vo Vyzývacom pohári tesná domáca prehra Šale

Hádzanárkam HK Slovan Duslo Šaľa sa nevydaril tohtosezónny vstup do európskej pohárovej súťaže. Zverenky trénerky Dariny Braunovej prehrali v sobotňajšom prvom ...

ŠAĽA 6. februára (WEBNOVINY) - Hádzanárkam HK Slovan Duslo Šaľa sa nevydaril tohtosezónny vstup do európskej pohárovej súťaže. Zverenky trénerky Dariny Braunovej prehrali v sobotňajšom prvom zápase osemfinálového 4. kola Vyzývacieho pohára s macedónskym tímom HC Metalurg Skopje 23:24 (8:11). Šalianky si tesnou jednogólovou prehrou v domácom prostredí skomplikovali svoje postupové šance. Odveta sa bude hrať v sobotu 13. februára 2010 o 16.00 h.

Výsledok - Vyzývací pohár (Challenge Cup) žien - osemfinálové 4. kolo - prvý zápas - sobota (odveta 13. 2. 2010 o 16.00):
HK Slovan Duslo Šaľa (SR) - HC Metalurg Skopje (Maced.) 23:24 (8:11)
Zostava a góly Šale: Némethová, Grandtnerová, Túrociová - Trochtová, Pileková 4, A. Tóthová 7/2, S. Szarková 2, J. Braunová 1, P. Popluhárová 8/2, Veselková, Czaniková, Puškášová 1
Najviac gólov za Metalurg: Bajramovská 10, Gjorgjevská 7/2
Pok. hody: 5/4 - 4/3 , vylúčené: 3 - 4, bez ČK, rozhodovali: Scevola a Alperan (obaja Tal.), 350 divákov

Úvodná desaťminútovka bola v znamení nečistých zákrokov v bránkovisku na oboch stranách, takže diváci boli svedkami až 6 pokutových hodov. Hoci domáce hádzali až štyri sedmičky, na ukazovateli skóre svietil len mierne priaznivý stav 4:3. Hráčky Dusla potom vyhrávali 5:3 i 6:4, ale záver prvého polčasu patril súperovi. Skopje šnúrou 4 gólov získalo pred prestávkou sľubný náskok 11:8.

Po zmene strán hostky zvýšili vedenie na 13:8, keď využili nevýraznú ofenzívnu hru Šale. Potom sa však rozchytala domáca brankárka Némethová, jej spoluhráčky to využili na zníženie na 14:15 a stretnutie opäť získalo dramatický náboj. Zverenkám trénerky Braunovej sa v 52. min po rýchlej kontre podarilo Tóthovou vyrovnať na 19:19. V 58. min za stavu 22:22 mohli domáce streliť vedúci gól, ale akciu nezakončili. Na druhej strane kanonierka Bajramovská nezaváhala a Macedónčanky si už tesné víťazstvo ujsť nenechali.