Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

08. mája 2006

Vodafone zníži roamingové poplatky v rámci EÚMobilný operátor Vodafone zníži poplatky za roaming. Ako najväčší mobilný operátor na svete ďalej uviedol, ceny za roaming zníži do apríla 2007 v priemere o 40 % v porovnaní s ich úrovňou v lete ...Zdieľať

LONDÝN 8. mája (WN/SITA, AFP) - Mobilný operátor Vodafone zníži poplatky za roaming. Ako najväčší mobilný operátor na svete ďalej uviedol, ceny za roaming zníži do apríla 2007 v priemere o 40 % v porovnaní s ich úrovňou v lete 2005. Firma tak reaguje na marcovú výzvu Európskej komisie (EK), ktorá chce, aby telekomunikačné spoločnosti znížili neúmerne vysoké poplatky za prepájanie hovorov klientov v zahraničí. Priemerná platba európskeho zákazníka za telefonát mimo svojej domovskej krajiny v rámci Európskej únie (EÚ) by mala klesnúť na 55 eurocentov za minútu v porovnaní so súčasnou úrovňou 90 eurocentov za minútu, dodala spoločnosť.

Vodafone tiež zníži poplatky, ktoré účtuje konkurenčným mobilným operátorom za prenájom sietí. Od októbra 2006 tieto poplatky nebudú vyššie ako 45 eurocentov za minútu, sľubuje britský operátor. "Európska komisia a Európsky parlament nám dali jasne najavo, že očakávajú zmenu," vyhlásil generálny riaditeľ firmy Vodafone Arun Sarin. "Naše dnešné vyhlásenie dokazuje, že trh pod vedením Vodafone tieto očakávania napĺňa, a to tak, že robí presne to, čo chcú naši zákazníci," dodal.

EK koncom marca vyhlásila, že na základe návrhu jej novej regulácie by zákazníci mobilných operátorov v budúcnosti počas pobytu v zahraničí v rámci EÚ nemali platiť za prijaté hovory, navyše za volané hovory by mali platiť sadzby, na aké sú zvyknutí vo svojej domácej krajine. Mobilní operátori tento návrh EK kritizovali a uviedli, že by to mal byť trh, ktorý by mal určiť výšku roamingových poplatkov.

(1 EUR = 37,314 SKK)

FOTO : SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
List iránskeho prezidenta môže byť pokusom ovplyvniť BR OSN
<< predchádzajúci článok
Budúcnosť EÚ v predvečer dňa Európy

Vodafone zníži roamingové poplatky v rámci EÚ - diskusné fórum čitateľov