Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. februára 2024

Vodič jazdil za dažďa v neosvetlenom úseku, po ceste kráčajúceho muža pripravil o životŽivot 46-ročného muža vyhasol vo štvrtok podvečer pri dopravnej nehode medzi obcami Lada a Šarišká Poruba (okres Prešov). Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňaZdieľať
a 4 676x372 23.2.2024 (SITA.sk) - Život 46-ročného muža vyhasol vo štvrtok podvečer pri dopravnej nehode medzi obcami Lada a Šarišká Poruba (okres Prešov). Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, 41-ročný vodič osobného vozidla jazdil za dažďa v neosvetlenom úseku cesty, pričom vozidlom zachytil po ceste kráčajúceho muža v tmavom oblečení bez reflexných prvkov. „Chodec v dôsledku nárazu utrpel zranenia nezlučiteľné so životom,“ skonštatovala Ligdayová.


Vodiča na mieste podrobili dychovej skúške. Výsledok bol negatívny. „Presnou príčinou dopravnej nehody ako aj mierou zavinenia oboch účastníkov sa bude zaoberať poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Prešove,“ dodala policajná hovorkyňa s tým, že už začal trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia.


Zdroj: SITA.sk - Vodič jazdil za dažďa v neosvetlenom úseku, po ceste kráčajúceho muža pripravil o život © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Po náraze do stĺpa zahynul v Bratislave len 29-ročný vodič (foto)
<< predchádzajúci článok
SAPI: Veterné elektrárne sú kľúčový prvok boja s klimatickou zmenou