Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Voľby 2012

10. marca 2012

Voľby 2012: V Šoporni to vrie, starosta čelí trestnému oznámeniuPribližne päťdesiat obyvateľov Šoporne podáva na polícii v obci trestné oznámenie na starostu Milana Vlčeka, ktorý podľa nich zmaril referendum o jeho odvolaní z funkcie. Viacerí ...Zdieľať
soporna referendum ŠOPORŇA 10. marca (WEBNOVINY) – Približne päťdesiat obyvateľov Šoporne podáva na polícii v obci trestné oznámenie na starostu Milana Vlčeka, ktorý podľa nich zmaril referendum o jeho odvolaní z funkcie.


Viacerí podávajú trestné oznámenie aj za odopretie práva hlasovať v parlamentných voľbách.

Starosta Vlček vpustil okrskové komisie do volebných miestností len dve minúty pred siedmou hodinou, voliť sa tak začalo až neskôr. Referendum sa nezačalo vôbec, pretože nebol pre referendovú komisiu vyčlenený priestor.

Trestné oznámenie za zmarené referendum podáva na Vlčeka aj Združenie občanov miest a obcí Slovenska.
Pred siedmou hodinou sa pred školou zišlo asi sto ľudí, ktorí chceli hlasovať v parlamentných voľbách aj v referende. Budova však bola zamknutá, vonku zostali aj členovia všetkých komisií.

Voliť v Šoporni sa preto začalo asi s desaťminútovým oneskorením, referendum sa nezačalo vôbec. Starosta Vlček najskôr tvrdil, že on s referendom nemá nič spoločné, napokon referendovej komisii povedal, že im v práci nebráni. Po viac ako polhodinovom meškaní sa referendová komisia rozhodla ľudové hlasovanie ani nezačať.

Organizovania referenda sa v Šoporni ujali poslanci obecného zastupiteľstva, zabezpečovali ho na vlastné náklady. Ľudia mali odpovedať na otázku: "Ste za odvolanie Mgr. Milana Vlčeka z funkcie starostu obce Šoporňa?“ Výsledky miestneho referenda by boli platné, ak sa na ňom zúčastnila aspoň polovica oprávnených voličov.

Referendum za odvolanie starostu vyhlásilo obecné zastupiteľstvo začiatkom februára na základe petície občanov. Petíciu za referendum podpísalo 1090 obyvateľov.

Poslanci starostovi Vlčekovi vyčítajú nehospodárne nakladanie s majetkom obce, vinia ho aj zo svojvoľného používania obecných peňazí bez schválenia zastupiteľstvom či nerešpektovania uznesení poslaneckého zboru. Vlček všetky tieto obvinenia odmieta.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Voľby 2012: Podľa prezidenta sú to najvážnejšie voľby od roku 1990
<< predchádzajúci článok
Na košickom Luníku IX prvú hodinu hlasovali len traja voliči

Voľby 2012: V Šoporni to vrie, starosta čelí trestnému oznámeniu - diskusné fórum čitateľov