Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. mája 2019

Volebné miestnosti sa zatvorili, výsledky budú v nedeľu v nociVolebné miestnosti na Slovensku sa zatvorili, začínajú sa sčítavať hlasy. Definitívne výsledky volieb do Európskeho parlamentu sa zverejnia v nedeľu (26. 5.) o ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR - František Iván
 
Bratislava 25. mája - Volebné miestnosti na Slovensku sa zatvorili, začínajú sa sčítavať hlasy. Definitívne výsledky volieb do Európskeho parlamentu sa zverejnia v nedeľu (26. 5.) o 23.00 h.


Priebeh eurovolieb bol na Slovensku pokojný, potvrdil to predseda Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán Eduard Bárány. Komisia počas volebného dňa zaznamenala takmer 30 podnetov. Týkali sa napríklad podozrení z porušenia pravidiel vedenia volebnej kampane, porušenia volebného moratória alebo narušenia poriadku vo volebnej miestnosti. Bárány dodal, že v týchto voľbách sa viac zaoberali aj podnetmi týkajúcimi sa porušenia volebného moratória na internete, vrátane sociálnych sietí. V prípade prijatých podnetov štátna komisia v sobotu zabezpečovala dôkazy, posudzovať ich bude podľa predsedu komisie na neskorších zasadnutiach.

Polícia v súvislosti s eurovoľbami nezaznamenala žiadne vážne narušenie verejného poriadku. "Počas dnešného dňa sme prijali viacero podnetov, ktoré sa týkajú predovšetkým správania občanov vo volebných miestnostiach a podobne," priblížila pre TASR hovorkyňa Prezídia Policajného zboru SR Denisa Baloghová.

Slováci si v sobotu volili 14 poslancov do europarlamentu na funkčné obdobie piatich rokov. Vyberať mohli z 31 politických subjektov.

Definitívne výsledky eurovolieb vrátane informácií o účasti budú zverejnené v nedeľu po 23.00 h po ukončení hlasovania vo všetkých krajinách Európskej únie. Zverejnia ich na stránke www.volbysr.sk. Výsledky zároveň oficiálne potvrdí komisia na tlačovej konferencii. Predbežné výsledky do tohto času nebude Štatistický úrad SR zverejňovať.
 

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Video: I. MATOVIČ ODSTUPUJE Z VOLIEB DO EURÓPSKEHO PARLAMENTU (20. 5. 2019)
 Viacerí europoslanci predbehli vďaka krúžkom aj lídrov kandidátok (26. 5. 2014)
 Slováci sú opäť najhorší eurovoliči v únii (26. 5. 2014)
 J. Slota, F. Mikloško, J. Golonka ani kúzelník či raper do EP nepôjdu (26. 5. 2014)
 Výsledky eurovolieb zmenia zloženie NR SR (25. 5. 2014)
 Eurovoľby 2014: V eurovoľbách uspeli konzervatívci, tesne vedú nad socialistami (25. 5. 2014)
 Oficiálne výsledky volieb do Európskeho parlamentu 2014 (25. 5. 2014)
 V EP by mal byť Smer, KDH, SDKÚ, SaS, NOVA, OĽaNO, Most aj SMK (25. 5. 2014)
 Najvyšší predstavitelia SR ”požehnali” novým europoslancom (9. 6. 2009)
 ODS zvíťazila v eurovoľbách, ČSSD prehrala (8. 6. 2009)nasledujúci článok >>
Stredočeská obec zverejnila predčasne výsledky eurovolieb
<< predchádzajúci článok
Voľby v Nitrianskom kraji sú pokojné, volili hlavne obyvatelia miest

Volebné miestnosti sa zatvorili, výsledky budú v nedeľu v noci - diskusné fórum čitateľov