Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. septembra 2023

Volebnú kampaň je možné viesť len do stredy, ministerstvo pripomína aj jej maximálnu sumuVolebnú kampaň môžu strany, hnutia a koalície, ktoré kandidujú v nadchádzajúcich parlamentných voľbách, viesť do stredy 27. septembra do 23:59. Na svojej internetovej stránke na to upozorňujeZdieľať
volby do nr sr 676x386 25.9.2023 (SITA.sk) - Volebnú kampaň môžu strany, hnutia a koalície, ktoré kandidujú v nadchádzajúcich parlamentných voľbách, viesť do stredy 27. septembra do 23:59. Na svojej internetovej stránke na to upozorňuje ministerstvo vnútra s tým, že 48 hodín predo dňom konania volieb platí moratórium.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023


Rezort zároveň pripomína, že na volebnú kampaň môžu kandidujúce subjekty vynaložiť najviac 3 000 000 eur vrátane dane z pridanej hodnoty.

„Vo voľbách do Národnej rady SR sú subjektmi oprávnenými viesť volebnú kampaň iba kandidujúce politické strany. Fyzické osoby sa v prípade neoprávneného vedenia volebnej kampane dopúšťajú priestupku a fyzické osoby – podnikatelia a právnické osoby správneho deliktu," zdôraznilo ministerstvo.

Rezort dodal, že kandidujúce subjekty sú mu povinné doručiť najneskôr v 30. deň po vykonaní volieb záverečnú správu o nákladoch na volebnú kampaň.
Zdroj: SITA.sk - Volebnú kampaň je možné viesť len do stredy, ministerstvo pripomína aj jej maximálnu sumu © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zvyšky veliteľstva Čiernomorskej flotily zrovnala Ukrajina so zemou, zomreli aj ruskí generáli
<< predchádzajúci článok
Vyše 80 percent ľudí je za zreformovanie SIS, najmä voliči progresívcov aj Sme rodina