Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. septembra 2023

Vyše 80 percent ľudí je za zreformovanie SIS, najmä voliči progresívcov aj Sme rodinaAž 80,2 percenta respondentov si myslí, že budúca vláda by mala zreformovať Slovenskú informačnú službu (SIS). Vyplýva to z výsledkov celoslovenského reprezentatívneho ...Zdieľať
simecka kollar 676x464 25.9.2023 (SITA.sk) - Až 80,2 percenta respondentov si myslí, že budúca vláda by mala zreformovať Slovenskú informačnú službu (SIS). Vyplýva to z výsledkov celoslovenského reprezentatívneho sociologického prieskumu verejnej mienky Agentúry AKO pre JOJ 24. Respondenti odpovedali na otázku „Mala či nemala by budúca vláda zreformovať Slovenskú informačnú službu (SIS)?

Reforma SIS


Spolu 47,2 percenta si myslí, že by určite mala, 33 percent uviedlo, že by sa asi mala zreformovať. Len 7,1 percenta opýtaných sa vyjadrilo, že budúca vláda by nemala zreformovať SIS, 4,9 percenta si myslí, že by určite nemala a podľa 2,2 percenta opýtaných by asi nemala. Spolu 12,2 percenta respondentov to nevedelo posúdiť a pol percenta nechcelo odpovedať.

Voliči SaS aj KDH


Potrebu reformovania Slovenskej informačnej služby uvádzali najmä ľudia do 49 rokov, stredoškolsky vzdelaní s maturitou a voliči strán Progresívne Slovensko, SaS, KDH, ale aj Hlas-SD, Sme rodina a koalície OĽANO.

Z hľadiska regiónov Slovenska to boli najmä ľudia s trvalým pobytom v Žilinskom, Trnavskom a Košickom kraji. Agentúra AKO zbierala dáta od 5. do 11. septembra telefonicky na reprezentatívnej vzorke 1 000 respondentov.


Zdroj: SITA.sk - Vyše 80 percent ľudí je za zreformovanie SIS, najmä voliči progresívcov aj Sme rodina © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Volebnú kampaň je možné viesť len do stredy, ministerstvo pripomína aj jej maximálnu sumu
<< predchádzajúci článok
Zomrel taliansky mafiánsky boss Matteo Messina Denaro, „strážca tajomstiev“ bol jedným z najhľadanejších mužov