24. februára 2010

VOLEJBAL: Česko-Slovenský pohár opäť pre Prostějov

Volejbalistky VK Modřanská Prostějov obhájili svoje minuloročné víťazstvo vo finále Česko - Slovenského pohára, keď v Leviciach zdolali víťazky Slovenského pohára ...

Ilustračné foto SITA

LEVICE 24. februára (WEBNOVINY/SVF) - Volejbalistky VK Modřanská Prostějov obhájili svoje minuloročné víťazstvo vo finále Česko - Slovenského pohára, keď v Leviciach zdolali víťazky Slovenského pohára VK Slávia UK Bratislava 3:0 (21, 15, 12). Slávia viedla v prvom sete 12:5, ale potom tím trénera Miroslava Čadu začal na ihrisku dominovať a podľa očakávania hladko vyhral.

O 19.00 h sa v levickej športovej hale odohrá aj prvé finále rovnakej súťaže mužov, v ktorom nastúpia VKP Bratislava a VK DHL Ostrava.

Finále - ženy:
VK Slávia UK Bratislava - VK Modřanská Prostějov 0:3 (-21, -15, -12)
60 min, rozhodovali: Antušák, Tomčáni, 1200 divákov.

Slávia UK: Kóšová, Paňková, Hrončeková, Jelínková, M. Hnátová, Golitková, libero Hinzellerová (E. Salanciová, Čierna).
Prostějov: Nnamaniová, Töröková, Valenteová, Spalová, Glassová, Schuschkeová, libero: Tomanová.

Prvé dva body získali favoritky z Prostějova, ale ďalších osem v rade Slávia a bolo to 8:2. Dvakrát sa presadili blokárka Hrončeková a na podaní smečiarka Paňková, ktorá uštedrila Moravankám tri esá po sebe. Zverenky trénerky Zuzany Tlstovičovej si kvalitnou hrou udržiavali náskok a po bloku Jelínkovej viedli v polovici úvodného dejstva 12:5. Tréner Prostějova Miroslav Čada si zobral už druhý oddychový čas. Jeho zverenky potom pri podaní Valenteovej znížili na 8:13 a bolo jasné, že sa dostávajú k svojej hre. Pri podaní nemeckej blokárky Schuschkeovej vyrovnali na 14:14 a začínalo sa prakticky odznova. Vyrovnané to bolo až do stavu 21:21. Potom však nevyšla "ulievka" Paňkovej, z doskoku sa nepresadila Hnátová a Prostějovčanky esom Valenteovej uzavreli set na 25:21 vo svoj prospech.

V úvode druhého dejstva viedla Slávia 4:2 a potom 6:4, ale Prostějov po nekompromisnom útoku Glassovej po čiare vyrovnal na 6:6. Na prvom technickom oddychovom čase po "dvojáku" Slávie viedli Češky 8:6. Pri podaní slovenskej nahrávačky v drese Prostějova Lucie Törökovej sa zverenky trénera Čadu dostali do vedenia 12:8. Kormidelníčka bratislavských vysokoškoláčok Tlstovičová sa snažila rozlet súperiek zastaviť oddychovým časom. To sa však nepodarilo a Prostějov čoskoro viedol už 16:9. Výborná Glassová pokračovala v ničení súpera nepríjemným servisom. Hosťujúce hráčky v tejto fáze jasne dominovali a plne potvrdzovali úlohu veľkých favoritiek duelu. Pri servise Hrončekovej ešte znížila Slávia na 13:20, ale viac sa jej z veľkého náskoku súpera ukrojiť nepodarilo. Prostějov vyhral druhý set 25:15.

Aj úvod tretieho setu lepšie zvládli slávistky a viedli 3:1, ale súper opäť rýchlo vyrovnal a oba tímy sa potom chvíľu ťahali bod po bode. Na prvý technický oddychový čas však už išli Hanáčky s trojbodovým náskokom (8:5) a svoj náskok neustále zvyšovali. O víťazovi zápasu bolo rozhodnuté. Na druhom technickom timeoute viedli hosťujúce hráčky už 16:7. Účastník štvrťfinále Ligy majstrov dokráčal k pohodlnému víťazstvu 25:12 a v celom zápase vyhral zaslúžene 3:0.

Hlasy:
Zuzana Tlstovičová (trénerka Slávie UK): Prvý set sme zvládli pomerne dobre. Dokázali sme s favoritom držať krok. Odtlačili sme ich od siete kvalitným servisom a vypracovali sme si pomerne slušný náskok. Potom však Prostějovčanky spresnili podanie, perfektne im vychádzala obrana v poli, mali výborný útok. Ďalšie dve dejstvá už dominovali na ihrisku ony. Je to pre mňa tak trochu sklamanie, myslím si, že aspoň jeden set sme si zaslúžili vyhrať. Blahoželám však súperkám k úspechu."

Miroslav Čada (tréner Prostějova): "Na začiatku sme sa nečakane dostali pod tlak. Paňkovej perfektne vyšla séria podaní a my sme zrazu prehrávali o niekoľko bodov. Našťastie sme sa spamätali a od polovice prvého setu už dievčatá hrali to, čo som od nich čakal. Prejavil sa najmä náš silný útok. Priznávam, že prvý set sme vyhrali tak trochu aj so šťastím, ale v druhom a treťom sme už pevne držali réžiu vo svojich rukách."