19. júna 2010

VOLEJBAL-EL: Slováci podľahli Španielom

Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali v prvom z dvoch zápasov 3. kola prestížnej Európskej ligy v Leviciach so ...

volejbal Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali 2:3.

LEVICE 19. júna (WEBNOVINY) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti prehrali v prvom z dvoch zápasov 3. kola prestížnej Európskej ligy v Leviciach so Španielskom po vyše dve a štvrť hodiny trvajúcom boji 2:3. Tento výsledok ich stlačil na posledné miesto tabuľky. Za momentálnym lídrom Veľkou Britániou, ktorá v sobotu zvíťazila nad Rumunskom 3:1, však zaostávajú o jediný bod. V nedeľu o 18.00 h sa Slováci a Španieli stretnú opäť v Leviciach v odvetnom dueli.

A-skupina:
Slovensko - Španielsko 2:3 (22, -19, -22, 20, -12)
136 min, rozhodovali: Zsolt Mezöffy (Maď.) a Ali Bagde (Tur.), 1200 divákov

Zostava SR: Bencz, Piovarči, Martin Sopko st., Matej Hukel, Lukáš Diviš st., Hollý, libero Ondrušek (Repák, Hriňák, M. Kubš, Jakubov).

V prvom sete akoby sa súperi oťukávali a zisťovali, čo môžu jeden od druhého očakávať. Slováci si udržiavali mierny náskok, najmä vďaka pestrejšiemu útoku, v ktorom výkonnostne vyčnieval kapitán domáceho tímu Lukáš Diviš st. V závere sa síce Španieli doťahovali, ale k zmene stavu už nedošlo. Bencz presným smečom premenil hneď prvý setbal a po víťazstve 25:22 sa zverenci trénera Emanueleho Zaniniho ujali vedenia 1:0.

Slováci prespali úvod druhého setu. Do prvého technického oddychového času získali iba dva body, krátko po ňom už prehrávali 4:11. Najväčšie problémy mali s prihrávkou, od toho sa odvíjali ďalšie chyby. Často zlyhávala súhra, chvíľami to vyzeralo, akoby sa hráči videli na ihrisku prvýkrát. Španieli si pomerne ľahko udržiavali štvor až šesťbodový náskok do konca setu, domácim dovolili získať iba 19 bodov a vyrovnali na 1:1.

Tretie dejstvo bolo dlho vyrovnané. Kvalita hry obojstranne nebola oslnivá. Pekné volejbalové momenty sa striedali so školáckymi chybami. Keď „zaniniovci“ dokázali ujsť z 11:11 na 14:11, zdalo sa, že preberajú iniciatívu. O chvíľu však už Španieli viedli 18:15. Domácim sa ešte podarilo vyrovnať na 21:21, ale v koncovke už kraľovali hostia. Vyhrali set 25:22 a viedli 2:1.

Slovákov tento stav nezlomil. Krátko po prvom technickom oddychovom čase pri podaní Martina Sopka st. odskočili o tri body a potom si tento náskok takticky veľmi dobre udržiavali až do konca. Po výsledku 25:20 vyrovnali na 2:2 a vynútili si tajbrejk.

V ňom od úvodu viedli Španieli, strany si družstvá menili za stavu 6:8 z pohľadu slovenského tímu. Krátko potom hostia natiahli svoj náskok na tri body a to bolo rozhodujúce. Tajbrejk vyhrali 15:12 a celý zápas 3:2.