18. mája 2019

Volejbal: Slováci v sobotu v príprave zvíťazili v Estónsku

Slovenskí volejbaloví reprezentanti v sobotňajšom prípravnom zápase v estónskom Rakvere zdolali domáci národný tím 3:0 a víťazne sa naladili pred vstupom do Zlatej európskej ...

Volejbal Foto: TASR/Martin Baumann
Rakvere 18. mája (TASR) - Slovenskí volejbaloví reprezentanti v sobotňajšom prípravnom zápase v estónskom Rakvere zdolali domáci národný tím 3:0 a víťazne sa naladili pred vstupom do Zlatej európskej ligy. Slováci mali navrch aj s hráčmi z lavičky v dodatkovom sete (25:19).

Ako informoval oficiálny portál SVF, debut v seniorskom výbere si pripísal smečiar Martin Pavelka. V piatok v prvom dueli v troch setoch uspeli Estónci.

Zverenci Andreja Kravárika sa pripravujú na Zlatú európsku ligu, ktorá sa začne už na budúci víkend. Slováci odštartujú súboje v A-skupine v nedeľu 26. mája v Belgicku, potom v stredu nastúpia v Lotyšsku a prvýkrát sa pred domácimi fanúšikmi predstavia v sobotu 1. júna v Nitre proti Turecku. Doma ešte nastúpia slovenskí volejbalisti v stredu 12. júna v Humennom proti Lotyšsku a v sobotu 15. júna v Poprade proti Belgicku. Všetky domáce stretnutia Slovákov v ZEL odysiela v priamych prenosoch RTVS na Dvojke. Vstupenky na zápasy sú v predaji v sieti Ticketportal.

Prípravný zápas mužov - Rakvere (Est.):

Estónsko - Slovensko 0:3 (-31, -12, -22) - dodatkový set 19:25 Zápas trval 74 minút.

Estónsko: Tamme 8, Treial 5, Tammemaa 12, Raadik 8, Aganits 2, Viiber 1, liberá Maar a Kaibald (Kollo 2, Varblane 1, Tammearu 3, Naaber 3, Keel 0)

SR: Pavelka 11, J. Kováč 6, Gavenda 13, Kriško 7, Ondrovič 10, Zaťko 6, libero Kubš (F. Palgut 0, Lamanec 2, Firkaľ 0, Lux 5).

Slováci mali dobrý vstup (9:5), ale Estónci vyrovnali (15:15) a pred koncovkou viedli 23:19. Kapitán Kriško však potiahol na servise a Slováci zmazali manko (24:24). V dramatickom závere mali najskôr dva setbaly domáci, potom dva Slováci a jeden opäť Estónci, ale bez úspechu (28:28). Následne Kravárikovi zverenci dostali ďalšie štyri príležitosti, využili celkovo šiesty setbal (33:31).

V druhej časti slovenský tím predviedol uragán - po dobrom začiatku (6:1) Pavelka esom zvýšil na 13:5, o chvíľu bol náskok desaťbodový (16:6) a debutant Pavelka napokon esom jednoznačný set aj ukončil - 25:12. Do tretieho setu poslal tréner Kravárik na smečiarsky post Luxa namiesto Kriška. Úvod vyšiel lepšie domácim (10:5), ale Lux bodmi prispel k obratu (13:12). Slováci dobre útočili a v závere získal brejk - 21:19. O chvíľu sa dostali k trom mečbalom a prvý na príjme využil Gavenda - 25:22.