27. augusta 2017

Volejbalisti SR prehrali na ME s Talianskom

Na snímke slovenský tréner Andrej Kravárik.

Na snímke slovenský tréner Andrej Kravárik. Foto: TASR/Martin Baumann
Štetín 27. augusta (TASR) - Slovenskí volejbalisti zaknihovali na prebiehajúcich majstrovstvách Európy druhú prehru. V nedeľňajšom dueli B-skupiny nestačili v poľskom Štetíne na držiteľov bronzových medailí z uplynulého šampionátu Talianom a za 83 minút im podľahli jasne 0:3. O tom, či si Slováci udržali šancu na osemfinále, rozhodne večerný zápas medzi Nemeckom a Českom.

Tretí zápas v skupine odohrajú Slováci v pondelok v štetínskej Azoty aréne o 17.30 h proti Nemecku.

ME volejbalistov, B-skupina:

Slovensko - Taliansko 0:3 (-14, -19, -20)
Rozhodovali: Nastase (Rum.), Murulo (Est.)

Slovensko: Bencz, Kohút, Ondrovič, Paták, Chrtiansky, Zaťko (liberá Kubš a Turis, Mlynarčík, Končál, Lux, Ludha, Petráš, Prešinský)
Taliansko: Vettori, Giannelli, Lanza, libero Colaci, Piano, Antonov, (Randazzo, Spirito, libero Balaso, Mazzone, Buti, Botto, Sabbi, Ricci)

Zverenci Andreja Kravárika nastúpili aj s uzdraveným Matejom Patákom, ktorého chceli pôvodne tréneri šetriť, ale na favorita duelu nestačili už od začiatku zápasu. Prvý bod v úvodnom sete zaznamenali až za stavu 0:6. Taliani dominovali na sieti v obrane i útoku a za 26 minút zvíťazili 25:14.

V druhom sete držali Slováci krok so súperom, ten si udržiaval dvojbodový náskok. Po skvelom bloku a vzápätí aj smeču Mlynarčíka však vyrovnali na 9:9 a vzápätí dvomi bodmi strhli vedenie na svoju stranu. Za stavu 14:14 "jastrabie oko" rozhodlo o bode pre Talianov a tí vzápätí dosiahli trojbodovú šnúru. Napokon získali druhé dejstvo pre seba v pomere 25:19.

Tretí set bol najvyrovnanejší z pohľadu skóre i výkonov na palubovke. Od začiatku sa obaja súperi ťahali o každý bod, po ese Patáka viedli Slováci 9:8. Rozhodjúci náskok získalo Taliansko za stavu 16:14, keď ich do trojbodového náskoku poslal priamo z podania Mazzone. Favorit napokon triumfoval 25:20.