29. novembra 2011

Volejbalistky Slávie zdolali rumunského majstra

Volejbalistky úradujúceho slovenského majstra Slávie EU Bratislava zvíťazili v prvom zápase 2. kola Vyzývacieho pohára (Challenge Cup) nad rumunským šampiónom Unic Piatra-Neamt 3:1 (-13, 22, 23, ...

volejbal BRATISLAVA 29. novembra (WEBNOVINY) - Volejbalistky úradujúceho slovenského majstra Slávie EU Bratislava zvíťazili v prvom zápase 2. kola Vyzývacieho pohára (Challenge Cup) nad rumunským šampiónom Unic Piatra-Neamt 3:1 (-13, 22, 23, 20).

Odveta je programe na budúci týždeň vo štvrtok 8. decembra o 17.00 h SEČ na ihrisku súpera. V prípade, že vyhrajú Rumunky akýmkoľvek výsledkom, príde na rad tzv. zlatý set, ktorý sa hrá ako tajbrejk do 15, pričom na konci musí byť minimálne dvojbodový rozdiel. Jeho víťaz potom postúpi do šestnásťfinále tejto tretej najvýznamnejšej európskej klubovej súťaže.

Výsledok - utorok:

Slávia EU Bratislava - Unic Piatra-Neamt (Rum.) 3:1 (-13, 22, 23, 20)
108 min, rozhodovali: Hulka (Ukr.) a Twardowski (Poľ.), 250 divákov

Rumunky nastúpili sebavedomo a v prvom sete boli jednoznačne lepší tímom. Slávistky sa však pozbierali. Tréner Martin Hančík urobil niekoľko zmien v zostave a aj keď úvod druhého dejstva ešte patril hostkám, bratislavské vysokoškoláčky postupne preberali réžiu do svojich rúk. Od stavu 13:13 sa družstvá naťahovali o vedenie, koncovka však patrila domácim a tie vyrovnali na 1:1.

Aj v treťom sete sa družstvá striedali vo vedení, ale ani jednému sa nedarilo odskočiť súperovi na viac ako dva body. Opäť rozhodli pevnejšie nervy domácich volejbalistiek, ktoré vyhrali najtesnejším možným rozdielom a viedli 2:1. Vo štvrtej časti už slávistky dominovali. Viedli od úvodnej lopty, víťazstvom 25:20 zavŕšili dokonalý obrat v dueli a v celom zápase triumfovali 3:1.

Hlas:

Vladimír Hančík (prezident Slávie EU Bratislava): "Rumunky sa predstavili ako kvalitné družstvo. V prvom sete boli výborné v obrane. Naše dievčatá potom zlepšili servis, dominovali v poli a vychádzali im aj rýchle protiútoky. Celkovo to však bolo vyrovnané stretnutie dvoch vyrovnaných družstiev. Hrali sme na víťazstvo, aj keď vieme, že prípadným postupom by sme si poriadne skomplikovali už aj bez toho ťažkú finančnú situáciu v klube. Dievčatá si za dnešný výkon zaslúžia veľkú pochvalu."