Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

28. marca 2010

Volkswagen Slovakia začína trojzmennú prevádzku


Tagy: Volkswagen

Spoločnosť Volkswagen Slovakia prechádza od pondelka v montáži vozidiel SUV na trojzmennú prevádzku. Ako informoval hovorca spoločnosti ...Zdieľať
Volkswagen Slovakia

Foto: SITA/Tomáš Benedikovič
BRATISLAVA 28. marca (WEBNOVINY) - Spoločnosť Volkswagen Slovakia prechádza od pondelka v montáži vozidiel SUV na trojzmennú prevádzku. Ako informoval hovorca spoločnosti Vladimír Machalík, zvýšenie počtu pracovných zmien si vyžiadal rastúci záujem o vozidlá vyrábané v Bratislave. Trojzmenná prevádzka začne od pondelka v montáži vozidiel SUV a príprave podvozkov pre vozidlá Volkswagen Touareg a Audi Q7. Personálne obsadenie výroby v tretej zmene, päť dní v týždni, podľa hovorcu zabezpečí spoločnosť vlastnými zdrojmi, pričom do bratislavského závodu sa tiež vrátia zamestnanci, ktorí sú na výpomoci v európskych závodoch koncernu Volkswagen. Trvanie práce v trojzmennej prevádzky bolo stanovené na neurčito.

Koncern Volkswagen pôsobí na Slovensku prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti Volkswagen Slovakia. V Bratislave vyrába nemecká automobilka VW Touareg, Audi Q7, vybavené karosérie vozidiel Porsche Cayenne, Škodu Octavia a prevodovky. V Martine má závod na výrobu komponentov a v Košiciach sa pripravujú autá na export do Ruska. Volkswagen Slovakia ukončil minulý rok so ziskom 57 mil. eur. Obrat automobilky dosiahol 2,94 mld. eur.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

Tagy: Volkswagen
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V okrajových častiach Nitry dobudujú kanalizáciu
<< predchádzajúci článok
THAJSKO: Vláda a demonštranti budú rokovať

Volkswagen Slovakia začína trojzmennú prevádzku - diskusné fórum čitateľov