04. februára 2018

Vonnová na víťaznej vlne. Triumfovala aj v nedeľňajšom zjazde v Ga-Pa

Americká lyžiarka Lindsey Vonnová vyhrala nedeľňajší zjazd Svetového pohára a zopakovala triumf z predchádzajúceho dňa. V nemeckom Garmisch-Partenkirchene ...

Lindsey Vonnová Foto: TASR/AP
Garmisch-Partenkirchen 4. februára (TASR) - Americká lyžiarka Lindsey Vonnová vyhrala nedeľňajší zjazd Svetového pohára a zopakovala triumf z predchádzajúceho dňa. V nemeckom Garmisch-Partenkirchene predstihla o jedenásť stotín sekundy Talianku Sofiu Goggiovú a slávila už 81. triumf v prestížnom seriáli. Tretia skončila so stratou dvanásť stotín Tina Weiratherová z Lichtenštajnska.

Vonnovú delí od prekonania absolútneho rekordu legendárneho Švéda Ingemara Stenmarka už iba päť víťazstiev. Američanka doteraz štartovala v 389 pretekoch SP, pričom 135-krát stála na pódiu. Vedenie v celkovom poradí SP si udržala Vonnovej krajanka Mikaela Shiffrinová, ktorá v Garmischi neštartovala.

ZOH2018: Kuzminová na prahu geniálnosti, Fourcade versus Boe
CELÁROVÁ: Nezosypem sa, ak to nevyjde, no verím, že si na ZOH zapískam