Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. februára 2019

Vrah izraelskej tínedžerky mal vraj nacionalistický motívPalestínsky vrah mladej izraelskej ženy mal "nacionalistické" motívy, uviedla v nedeľu izraelská bezpečnostná služba Šin Bet.Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Jeruzalem 10. februára (TASR) - Palestínsky vrah mladej izraelskej ženy mal "nacionalistické" motívy, uviedla v nedeľu izraelská bezpečnostná služba Šin Bet.


Telo 19-ročnej Ori Ansbacherovej našli vo štvrtok južne od Jeruzalema a jej podozrivého vraha, 29-ročného Arafata Irfaíju zatkli v sobotu. Podľa Šin Betu išlo o "nacionalistický" útok, informovala agentúra AFP.

Ansbacherová pracovala ako dobrovoľníčka v mládežníckom centre v Jeruzaleme, keď vo štvrtok zmizla po tom, ako išla do lesa. Väčšinu detailov o tomto prípade polícia zatiaľ neprezradila.

Palestínčana pochádzajúceho z mesta Hebron na západnom brehu rieky Jordán zatkli v Ramalláhu pri spoločnej operácii izraelskej polície a Šin Betu.

Ansbacherová pochádzala z predjordánskej izraelskej osady Tekoa, 20 kilometrov severovýchodne od Hebronu. Jej rodinu navštívil v nedeľu izraelský premiér Benjamin Netanjahu.

Izraelská armáda oznámila, že začala s prípravami na demoláciu domu v Hebrone, v ktorom býval Palestínčan podozrivý z tejto vraždy.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Týždeň nás privíta zamračenou oblohou
<< predchádzajúci článok
Na aké počasie sa pripraviť v prvý deň týždňa?

Vrah izraelskej tínedžerky mal vraj nacionalistický motív - diskusné fórum čitateľov