Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

27. augusta 2009

VSE očakáva mierny pokles cien elektriny pre domácnosti



Cena elektrickej energie pre budúci rok by mohla mierne klesnúť, uviedli to vo štvrtok na tlačovej besede generálny riaditeľ spoločnosti Východoslovenská energetika (VSE) Norbert Schürmann a ...



Zdieľať
KOŠICE 27. augusta (WEBNOVINY) - Cena elektrickej energie pre budúci rok by mohla mierne klesnúť, uviedli to vo štvrtok na tlačovej besede generálny riaditeľ spoločnosti Východoslovenská energetika (VSE) Norbert Schürmann a predstavitelia zodpovední za obchod a ceny Miroslav Kula a Patrik Bauer. "Očakávame, že pokles cien bude veľmi mierny, pôjde o jednociferné zníženie v percentách a neočakávame, že by dosiahlo úroveň desať percent," povedal Kula. O aké zníženie pôjde, budú však vedieť v novembri po rozhodnutí Úradu na reguláciu sieťových odvetví, ktorý v konečnom dôsledku rozhoduje o cenových stropoch, za ktoré môžu distribútori predávať elektrinu domácnostiam.


Predstavitelia spoločnosti Východoslovenská energetika upozorňujú obyvateľov východného Slovenska, na základe oznámení zákazníkov, že spoločnosť zaznamenala v uplynutých mesiacoch viacero prípadov, keď sa podomoví predajcovia vydávali za jej pracovníkov a ponúkali občanom elektrinu za údajne výhodnejších podmienok. V poslednom čase ide už o stovky prípadov, kde existuje reálne podozrenie, že ide o nekalý konkurenčný boj, či dokonca o podozrenie z klamlivého, podvodného konania. V tejto súvislosti zbierajú konkrétne podklady a na ich základe zvážia a právny spôsob riešenia vrátane podania trestného oznámenia. "Varujeme občanov a prosíme ich, aby vyžadovali od týchto osôb jednoznačne identifikačný preukaz takejto osoby, prípadne si poznačili rozhodujúce údaje. Dôrazne upozorňujeme, že Východoslovenské energetika nezmenila svoje meno," povedal Bauer.

V súvislosti so vstupom konkurencie na slovenský trh v segmente domácnosti Schürmann zdôraznil, že spoločnosť vníma konkurenciu pozitívne, lebo vedie k neustálemu zvyšovaniu kvality služieb a produktov. Zároveň je však presvedčená, že zákazníci majú právo na kompletné, objektívne informácie ešte predtým ako sa rozhodnú, kto bude ich dodávateľom elektriny.

Východoslovenská energetika je regionálnou spoločnosťou, ktorej hlavnou činnosťou je nákup, distribúcia a predaj elektriny pre približne 500 tis. zákazníkov. V súčasnosti spoločnosť distribuuje elektrinu na území košického, prešovského a časti banskobystrického kraja. Skupina Východoslovenskej energetiky zamestnávala v minulom roku v priemere 1 548 zamestnancov. Fond národného majetku SR vlastní 51 % akcií VSE, akcionárske práva však vykonáva Ministerstvo hospodárstva SR. Od roku 2003 je vlastníkom 49 % akcií distribučnej spoločnosti nemecká energetická spoločnosť RWE Energy. Do skupiny Východoslovenskej energetiky patria jej dcérske spoločnosti Východoslovenská distribučná, a.s. a VSE IT služby, s.r.o.

SITA

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Hanlivé názvy ako Tóth alebo Felvidék do učebníc nepatria
<< predchádzajúci článok
Bankové poplatky na Slovensku, na rozdiel od susedov, poklesli