Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika    Zdravie

16. júna 2020

VšZP sa dohodla s Asociáciou nemocníc Slovenska na financovaní zdravotnej starostlivostiVšeobecná zdravotná poisťovňa (VšZP) sa v utorok dohodla s Asociáciou nemocníc Slovenska (ANS) na podmienkach financovania zdravotnej starostlivosti od 1. júla tohto roka.Zdieľať
VšZP sa dohodla s Asociáciou nemocníc Slovenska na financovaní zdravotnej starostlivosti

 

Zreálnenie výšky rozpočtov

Ako uvádza poisťovňa v tlačovej správe, na rokovaniach s ANS nastolila požiadavku zreálnenia výšky prospektívnych rozpočtov, prostredníctvom ktorých financuje zdravotnú starostlivosť v ústavných zdravotníckych zariadeniach.

„Do platieb nemocniciam nemôžu byť zahrnuté aj kalkulované náklady za poistencov, ktorí z VšZP vlani odišli do iných zdravotných poisťovní,“ uviedla podpredsedníčka Predstavenstva VšZP Beata Havelková.

ANS tento postoj akceptovala a dohodla sa s VšZP na objeme úhrad za poskytnutú zdravotnú starostlivosť podľa skutočného stavu poistencov. Zmluvy s ANS i cenové podmienky sú platné do konca tohto roka.

Nový trend v spolupráci

Úspešné rokovanie s ANS podľa poisťovne potvrdzuje nový trend v spolupráci s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti.

Zmluvy na dlhšie časové obdobie sú podľa Predstavenstva VšZP dôležitým predpokladom stability v systéme zdravotnej starostlivosti pre pacienta, poskytovateľa i zdravotnú poisťovňu.

„Oceňujeme konštruktívny prístup predstaviteľov asociácie k rokovaniam a otvorený dialóg aj pri zložitých otázkach, kde sa stanoviská oboch strán zbližovali postupne. Naším cieľom je rokovať o zmluvných podmienkach tak, aby pacienti mali zabezpečenú kvalitnú zdravotnú starostlivosť. Nechceme ich zaťahovať do rokovaní o zmluvných podmienkach, toto sú veci, ktoré máme vyriešiť za okrúhlym stolom a za zatvorenými dverami,“ povedal po rokovaní generálny riaditeľ VšZP Richard Strapko.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hydroxychlorochín dostal stopku pri liečbe Covid-19 v USA, pribúdajú dôkazy o vedľajších účinkoch
<< predchádzajúci článok
Opitý vodič spôsobil na ceste do práce dopravnú nehodu, nafúkal takmer tri promile (foto)

VšZP sa dohodla s Asociáciou nemocníc Slovenska na financovaní zdravotnej starostlivosti - diskusné fórum čitateľov