Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

10. januára 2013

VÚB vydá hypotekárne záložné listy za 70 miliónov eurVÚB banka plánuje na financovanie hypoúverov vydať hypotekárne záložné listy v celkovom objeme 70 mil. eur. Menovitá hodnota každého cenného papiera bude 100 tis. eur. Banka ich začne ...Zdieľať
vub BRATISLAVA 10. januára (WEBNOVINY) - VÚB banka plánuje na financovanie hypoúverov vydať hypotekárne záložné listy v celkovom objeme 70 mil. eur.


Menovitá hodnota každého cenného papiera bude 100 tis. eur. Banka ich začne vydávať 16. januára počas predpokladanej trojmesačnej lehoty. Splatné budú 15. decembra 2023.

Výnos je určený pevnou úrokovou sadzbou vo výške 3,35 % p.a. a vyplácaný bude ročne. Vyplýva to z informácií zverejnených spoločnosťou.

Emisný kurz banka stanovila na 90 až 110 % z menovitej hodnoty dlhopisu. Emisia dlhopisov nebude vydaná na základe verejnej ponuky a je určená vopred známym investorom.

Banka zabezpečí peňažné prostriedky na splatenie výnosov a menovitej hodnoty dlhopisov zo splátok poskytnutých hypotekárnych úverov, prípadne z náhradného krytia.

VÚB podá žiadosť o prijatie emisie na obchodovanie na regulovaný voľný trh Burzy cenných papierov v Bratislave.

VÚB bola do obchodného registra zapísaná v roku 1992. Poskytuje retailové a komerčné bankové služby. Je členom medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo, ktorá má zastúpenie vo viac ako 40 krajinách po celom svete. VÚB banka má aj jednu pobočku v Českej republike.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ďalšia nehoda, opitý šofér havaroval s nákladiakom
<< predchádzajúci článok
Vo Švajčiarsku sa zrazili vlaky, 20 ľudí je zranených

VÚB vydá hypotekárne záložné listy za 70 miliónov eur - diskusné fórum čitateľov