Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

10. novembra 2019

Výskum Roztratené zrnká približuje folklórne tradície štyroch obcíŽivot predkov, ich nárečia, odevy, zvykoslovie, keramiku, ale aj spôsoby obživy a tradičné remeslá mapuje projekt Roztratené zrnká, ktorý už desiaty rok realizuje v ...Zdieľať
ilustračné foto. Foto: TASR/Ján Siman
 
Rákoš 10. novembra (TASR) – Život predkov, ich nárečia, odevy, zvykoslovie, keramiku, ale aj spôsoby obživy a tradičné remeslá mapuje projekt Roztratené zrnká, ktorý už desiaty rok realizuje v okresoch Rimavská Sobota a Revúca Gemersko-malohontské osvetové stredisko (GMOS) v Rimavskej Sobote.


Podľa slov jeho odbornej pracovníčky Stanislavy Zvarovej sa každý rok zamerajú na niektoré štyri obce v regióne. V tomto roku to boli Sirk, Rákoš, Ratková a Ratkovská Suchá. Výsledky výskumu predstavia pracovníci GMOS v programe Roztratené zrnká, ktorý sa uskutoční v nedeľu 17. novembra o 15.00 h v Kultúrnom dome v Rákoši.

„V programe sa predstavia naši informátori zo skúmaných obcí a ženská spevácka skupina Skaliny z Hnúšte v spolupráci s redaktorkou Rádia Regina Stred Katarínou Kovačechovou,“ uviedla Zvarová.

Organizátormi podujatia sú GMOS a Banskobystrický samosprávny kraj. Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Do Bratislavy mieria české skupiny Mirai, Čechomor a Dymytry
<< predchádzajúci článok
Kniha Trnava a Trnavčania obsahuje aj fotografie zo súkromných albumov

Výskum Roztratené zrnká približuje folklórne tradície štyroch obcí - diskusné fórum čitateľov