14. júla 2007

Výsledky 1. kola futbalovej Corgoň ligy

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 1. kola jesennej časti futbalovej Corgoň ligy 2007/2008: MFK Košice - FC Senec 0:0 ŽK: 38. Augustín, 62. Slovenčiak (obaja Senec), ...

BRATISLAVA 14. júla (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 1. kola jesennej časti futbalovej Corgoň ligy 2007/2008:

MFK Košice - FC Senec 0:0
ŽK: 38. Augustín, 62. Slovenčiak (obaja Senec), rozhodovali: Vlk - Sluk, Mikulaj, 1 100 divákov
Košice: Putnocký - Kišš, Pavol Majerník, P. Bašista, Roman Šimko - Cicman (46. T. Labun), Kolbas (66. Milinkovič), N. Matič - J. Novák (79. Piatka), Bjedov, Bicák
Senec: Slovenčiak - Koiš, S. Angelovič, Milan Lukáč, Gábriš - Papaj, Kitaš, Matej Kováč, Hoferica - Augustín (85. Hladký), Najman
Hostia pricestovali do Košíc len so štrnástimi hráčmi a počas celého zápasu sa sústredili predovšetkým na defenzívu. Košice mali prevahu, ktorú však nedokázali zúročiť gólovo. V 5. min Bicák skvelo uvoľnil Nováka, no jeho strelu Slovenčiak vyrazil na roh. Po štvrťhodine Bjedovovu hlavičku zrazili seneckí obrancovia na bránkovej čiare na roh. Onedlho nebezpečne pálil Kolbas. V 20. min sa v šestnástke uvoľnil Bjedov, no pri jeho strele sa zaskvel senecký gólman. Na dlhé minúty sa potom futbal vytratil z ihriska. Hralo sa medzi šestnástkami a veľa vzruchu diváci na ihrisku nevideli. V 39. min Matič uvoľnil Nováka, no ten po spätnej prihrávke tesne minul seneckú bránu. Po zmene strán sa k prvej vážnej možnosti dostal Senec, keď Papajov volej Putnocký chytil. V 65. min nevyužil svoju ďalšiu výbornú príležitosť Bjedov a na kopačky domáceho mužstva sa pomaly vkrádala nervozita. Od 70. min si Košice vynútili drvivý tlak, hralo sa prakticky len na polovičke Senca, no v koncovke zlyhali. Neujal sa priamy kop Labuna, Bjedovovu hlavičku opäť na bránkovej čiare zachraňovali hosťujúci obrancovia a v bráne neskončila ani strela Milinkoviča. V nadstavenom čase mal ešte veľkú príležitosť domáci Bicák, ale Slovenčiak perfektným zákrokom vytiahol loptu zo šibenice. Hostia tak prekvapujúco získali bod.
Hlasy:
Ján Kozák (tréner Košíc): "V prvom zápase sezóny bolo veľa nervozity na našich kopačkách. Na začiatku stretnutia sme si vypracovali tri šance, no ani z jednej sme neskórovali. Chlapci išli za víťazstvom, ale v koncovke boli neefektívni. Taký je však futbal. Nedá mi, aby som nespomenul moment zo 74. min, keď rozhodca neodpískal jasnú jedenástku. V prvom kole takto začať...Dnes si Senec nezaslúžil remizovať "
Ivan Galád (tréner Senca): "Vedeli sme, že domáci sú favoriti. Pokúšali sme sa taktickou disciplínou uspieť a aj vďaka brankárovi Slovenčiakovi, ktorý chytil minimálne tri góly, sa nám to nakoniec aj podarilo. Sme veľmi radi, že sme bodovali. Verím, že keď sa nám podarí dotiahnuť ďalších hráčov, predstavíme sa aj v útočnejšom svetle."

MŠK Žilina - AS Trenčín 7:1 (3:0)
Góly: 31. a 50. Breška, 63. a 90.+ Vladavič, 1. Nemec, 18. Porázik, 80. Štyvar - 68. Doubek, bez kariet , rozhodovali: Hriňák - Benko, Klovanič, 6325 divákov
Žilina: D. Kuciak - Pekarík, Vomáčka, Hubočan, Leitner - Zdeno Štrba - Breška (62. Vladavič), Devátý, Jež (77. Belák) - Porázik (70. Štyvar), Nemec
Trenčín: R. Hodál - Čögley (72. Jakúbek), Cs. Horváth, Mičenec, Gálik - Marček - Jašurek (69. Križko), Hlohovský, Kamenský, Gergel - Doubek
Diváci si už raketovejší úvod nemohli želať, keď prvú akciu Porázika s Breškom odvrátili hostia na roh, po ktorom Hubočan nastrelil ľavú žrď a po chvíli napol sieť zblízka Nemec. Hostia potom konsolidovali svoje rady, chvíľu sa spamätávali a potom vystrčili rožky, keď najskôr pred Kamenským odvracal na roh Hubočan a potom Doubekovu strelu likvidoval Kuciak. V 18. min však Breška odcentroval na Porázikovu hlavu, Hodál najskôr pokus žilinského útočníka vyrazil, ale Porázik sa z opakovanej pozície nemýlil a bolo 2:0. V 26. min mohol znížiť Doubek, ale z dobrej pozície zakončil iba slabo. Na opačnej strane dostal v 31. min prihrávku z hĺbky poľa do voľného priestoru rýchlonohý Breška a preloboval vybiehajúceho Hodála - 3:0. Do konca polčasu sa už domáci futbalom len bavili, no hneď po prestávke opäť udreli, keď znovu Breška premenil strieľaný center, ktorý predtým dvaja jeho spoluhráči v pokutovom území netrafili, na štvrtý gól Žiliny. Nová akvizícia "šošonov" sa potom porúčala z ihriska za búrlivého potlesku tribún a Vladavič, ktorý prišiel na jeho miesto, už po minúte zvýšoval na 5:0, keď mu Porázik ponúkol loptu do stopercentnej šance a bosniansky útočník nemohol nedať. Kuciak potom musel v 66. min likvidovať dobrú strelu Hlohovského a na opačnej strane predviedol svoje umenie Hodál, ktorý vytlačil nad brvno krásnu strelu Ježa. V 68. min Trenčín zaznamenal gól, keď obrana domácich neodkopla loptu do bezpečia a tá sa od trenčianskeho útočníka Doubeka dokotúľala až do bránky. Na 6:1 upravil v 80. min Štyvar, ktorý z hranice malého vápna prestrelil Hodála. V záverečných minútach sa domáci snažili pridať ešte jeden gól, čo sa v nadstavenom čase podarilo Vladavičovi, ktorý sa pohral s loptou a nedal Hodálovi šancu. Žilina tak jednoznačne prevalcovala Trenčín a schuti si zastrieľala pred zápasom Ligy majstrov s Dudelange.
Hlasy:
Pavel Vrba (tréner Žiliny): "Som spokojný s výsledkom a samozrejme aj s predvedenou hrou. V dnešnom zápase sme nadviazali na formu a hru z minulej sezóny. Bolo tomu tak aj vďaka hosťom, ktorí prišli hrať futbal a nie iba brániť. Ukázali sme divákom, že ich chceme baviť futbalom a že opäť chceme mieriť na najvyššie méty. Výkon síce nebol bez chýb, to by si hostia nevypracovali šance a nedali gól. Výkon bol povzbudením pred pohárovým stretnutím."
Rob McDonald (tréner Trenčína): "Prišli sme sem hrať futbal a nie brániť. Vytvorili sme si šance, nehrali sme až tak zle, ako hovorí výsledok. Bolo ale vidno, že hráme proti mužstvu, ktoré sa pripravuje na európsky pohár. Bol to pre nás poučný zápas, bol viditeľný markantný rozdiel medzi nami a domácimi. Chce to čas, aby sme naše mladé mužstvo zlepšili a priblížili sa takým výkonom, ako podala Žilina proti nám. Táto filozofia, ktorú máme, je podľa nás dobrá. Veríme jej a budeme pracovať na tom, aby sme sa zlepšovali. Verím, že o takých 6-7 týždňov bude naša hra vyzerať lepšie."

FC Nitra - Dukla Banská Bystrica 1:0 (1:0)
Gól: 40. Jakubjak, ŽK: 15. A. Hesek, 22. Gruber - 23. Marek Seman, 55. Pečovský, 63. Herda, 72. Lietava rozhodovali: Kružliak - Slyško, Csabay, 2249 divákov
Nitra: Senecký - Erik Hrnčár, Martin Tóth, Pavol Farkaš, Ďatko - Michal Farkaš (66. Janíček), Šimončič, Gruber (77. Karlík), Jakubjak - A. Hesek, Čurgali (84. Áč)
B. Bystrica: Zajac - Marek Seman, Debnár, Saláta, Kotrys - M. Pančík ml. (80. Tomaček), Pečovský, Kamas (56. Peter Ďurica), Herda - Medveď (46. Semeník), Lietava
Nitrania od úvodného hvizdu držali opraty zápasu vo svojich rukách a kombinačnou hrou sa dostávali pred súperovu bránu. Prvú šancu mali v 10. min, keď po centri Michala Farkaša poslal loptu hlavou nad bránu Jakubjak. V 17. min ho napodobnila nová posily Nitry Gruber po centri Heseka. V úvodnej polhodine ešte zaujali nepresné strely Jakubjaka s Michalom Farkašom. V 40. min sa domáci konečne dočkali, keď 18-ročný Jakubjak obišiel všetko čo mu stálo v ceste a do prázdnej brány skóroval. Po prestávke sa obraz hry nezmenil, naďalej udávali tón hry domáci. V 60. min sa pokúsil zvýšiť skóre Šimončič, no jeho strela spoza šestnástky mierila nad bránu. V ďalšom priebehu sa dej duelu odohrával mimo pokutového územia a hostia po prvý raz vystrelili až v 87. minúte, no Lietavovu jedinú strelu v druhom dejstve zlikvidoval Senecký. V 89. min trafil Hrnčár z priameho kopu žrď a v následnom závare nedokázali Janíček s Hesekom dopraviť loptu do siete. V nadstavenom čase ešte pokúšali šťastie Áč a Karlík, no skóre sa už nezmenilo a tak trénerská premiéra v Corgoň lige vyšla lepšie domácemu Pavlovi Hapalovi ako Rudolfovi Rehákovi na lavičke B. Bystrice.
Hlasy:
Pavel Hapal (tréner Nitry): "V prvom polčase sme hrali kvalitný futbal, vypracovali sme si peknú šancu a premenili ju. Po prestávke to však už bolo o boji a nám chýbala hlavne finálna prihrávka. Chlapci však siahli na dno síl a ukázali, že majú pred sebou dobrú futbalovú budúcnosť."
Rudolf Rehák (tréner Banskej Bystrice): "Musím konštatovať, že Nitra bola lepšia, futbalovejšia a jej herný prejav zodpovedal výsledku zápasu. V druhom polčase sme chceli oživiť naše útočné aktivity, na trávnik prišiel Semeník, ale nepodarilo sa nám to."