19. novembra 2011

Výsledky 17. kola futbalovej Corgoň ligy

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 17. kola najvyššej slovenskej súťaže Corgoň ligy 2011/2012: FC Nitra - MFK Košice 1:1 (1:0) Góly: 2. V. Gajdoš - 69. ...

fucik BRATISLAVA 19. novembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 17. kola najvyššej slovenskej súťaže Corgoň ligy 2011/2012:

FC Nitra - MFK Košice 1:1 (1:0)

Góly: 2. V. Gajdoš - 69. Viazanko, ŽK: 47. Martin Tóth - 53. Škutka, 64. Dobias, rozhodovali: Kráľovič - D. Hrčka, Chládek, 541 divákov
Nitra: M. Chudý - Kaspřák, Martin Tóth, Harbuľák, Čirik - Šimončič, Držík - Ľ. Kolár (89. M. Gajdošík), I. Hodúr, V. Gajdoš (73. Matúš Mikuš) - Šimonek (79. Rák)
Košice: Tofiloski - Mikuláš Tóth, Kavka, Dobias, Čonka - Isola (87. Hovančík), K. Kuzma - E. Pačinda (77. J. Novák), Diaby (53. Skvašík), Viazanko - Škutka

Zápas sa začal šancou Gajdoša po prihrávke Hodúra, ale Tofiloski loptu do siete nepustil. Už z následného rohového kopu však Gajdoš otvoril skóre - 1:0. V 5. min bol blízko ku gólu Šimonek, strieľal len do brankára hostí. V 24. min Gajdoš vysunul Hodúra, ale ten v dobrej pozícii poslal loptu vedľa košickej bránky. O desať minút neskôr po akcii Kaspřáka s Hodúrom nepochodil opäť Šimonek. Hostia sa dostali k slovu až v 38. min, Pačindov pokus z hranice pokutového územia zlikvidoval domáci brankár Chudý.

Po prestávke prvý skúšal šťastie Šimončič, ale minul bránku. V 56. min vyslal Skvašík technickú strelu, ale jeho pokus sa neujal. O dve minúty neskôr sa ten istý hráč dostal do dobrej pozície, no Chudý jeho strelu kryl. V 65. min trafil Gajdoš z 10 m iba do rúk hosťujúceho gólmana. V 69. min Košice vyrovnali Viazankom po Skvašíkovej akcii. V 79. min strieľal z diaľky Kolár a po následnom rohovom kope skončila prudká strela Martina Tótha tesne vedľa košickej bránky. Rozhodnúť mohol o malú chvíľu Novák, ale z 20 m trafil iba brvno domácej svätyne.

Hlasy:

Cyril Stachura (tréner Nitry): "Prvý polčas sme zvládli veľmi dobre, škoda že sme nevyužili ďalšie šance. Po prestávke nám vypadol stred poľa, súper túžbou získať body dokázal skórovať a tak sa zrodila remíza."

Ladislav Šimčo (tréner Košíc): "Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. Domáci nás v prvom vo všetkom prevyšovali, dali gól. My sme počas prestávky museli hráčom dôrazne pripomenúť, aké sú ich úlohy. V druhom polčase sme si vytvorili niekoľko dobrých šancí, strelili sme gól a výsledok zodpovedá vývoju zápasu."

MFK Ružomberok - 1. FC Tatran Prešov 1:1 (1:0)

Góly: 18. Masaryk (z pok. kopu) - 90.+ Guba, ŽK: 73. M. Jurkemik - 19. V. Macko, 89. Guba, ČK: 79. Jurkemik (Ružomberok) po druhej ŽK, rozhodovali: Leško - Brendza, Bóllo, 1654 divákov
Ružomberok: L. Hrdlička - P. Maslo, Huber, Greššák, M. Jurkemik - Š. Pekár (82. Gallo), A. Sloboda, J. Vavrík, Ďubek (74. Serečin) - Skalák, Masaryk
Prešov: Jakub Diviš - Kolbas, Piter-Bučko, Krajník, Heidenreich - P. Petráš, Lipták (85. De Oliveira) - Pribula (46. Mariano Bernardo), V. Macko (70. Guba), Papaj - Coimbra

V 8. min sa v pokutovom území Prešova skvele uvoľnil domáci kapitán Masaryk, nasledovala časovaná prihrávka na Skaláka, ten však namiesto pokusu presadiť sa v osobnom súboji sa pádom snažil vypýtať si pokutový kop. Hlavný rozhodca Leško mu nenaletel. K penaltovej situácii však došlo onedlho. Vo veľkom obdĺžniku hostí bol faulovaný Huber a Masaryk z bieleho bodu nezaváhal - 1:0. V 25. min pohrozil Tatran, strelu Krajníka z 30 m Hrdlička v ružomberskej bránke len s námahou vyrazil. Vzápätí na druhej strane po Ďubekovej strele z diaľky sa lopta prešovskému gólmanovi Divišovi vyšmykla z rukavíc, na jeho šťastie putovala do zámedzia. Potom až do polčasového hvizdu boli Liptáci lepším tímom, na zhustenú prešovskú obranu však nevedeli nájsť správny recept.

Krátko po zmene strán sa ocitol vo výbornej pozícii Masaryk, zakončil však málo dôrazne. V 55. min Skalákov rohový kop prešiel hradbou tiel a pristál až na ľavej žrdi bránky hostí. Krátko nato poslal Š. Pekár prihrávkou do gólovej šance Ďubeka, jeho strelu zblízka Diviš v páde zblokoval a potom podržal svoje mužstvo aj pri Huberovej strele zblízka. Od 79. min hrala "Ruža" bez vylúčeného Jurkemika, ktorý za faul videl druhú žltú kartu a následne aj červenú. Keď sa už zdalo, že Ružomberčania si pripíšu ďalšie tri body, prišiel už v nadstavenom čase pre nich šok - Guba šikovne obišiel protihráča a po jeho tečovanej strele skončila lopta v Hrdličkovej sieti -

Hlasy:

Aleš Křeček (tréner Ružomberka): "Zápas sa mi ťažko hodnotí. Mali sme ho takmer neustále pod kontrolou, vypracovali sme si množstvo šancí, pokojne sa to mohlo skončiť aj 3:0 alebo 4:0. Prežívam najväčšie sklamanie, odkedy som v Ružomberku. Chlapci hrali dobre, v šatni som im nemal čo vyčítať."

Štefan Tarkovič (tréner Prešova): "Ak by sme prehrali ďalší zápas v rade a navyše gólom z pokutového kopu, bola by to pre nás tragédia. Napokon sme dosiahli remízu šťastným gólom v samotnom závere stretnutia. Musím priznať, že súper bol lepší, najmä v prvom polčase. Po takomto vývoji sme s bodom maximálne spokojní. S výkonom však rozhodne nie, ten bol z našej strany jeden z najhorších na jeseň."

FK Dukla Banská Bystrica - FK Senica 1:1 (0:1)

Góly: 50. Jakubko - 42. T. Kóňa, ŽK: 76. Rejdovian - 24. Strnad, 39. T. Kóňa, 61. Piroska, 65. Gajdošík, rozhodovali: Perašín - Vindiš, Jenčura, 1070 divákov
Banská Bystrica: Belic - B. Ľupták, Poljovka, Kupčík (69. Chupáč), T. Hučko - Rejdovian (83. Laksík), Považanec, Marek Hlinka, Brašeň - Jakubko, Uškovič (69. M. Bažík)
Senica: Bolek - Gorosito, Pillár, Gajdošík, Leal - Strnad - J. Valenta (74. Hošek), Piroska, T. Kóňa, M. Ďurica - Kalabiška

V Banskej Bystrici v mrazivom počasí videla tisícka divákov futbal s aktivitou na oboch stranách. Už v 2. min sa Banskobystričania dostali do prvej šance. Jakubko vyslal center z ľavej strany do šestnástky, no Uškovič loptu hlavou netrafil. Rovnaká dvojica sa dostala do šance aj v 10. min, Jakubko vysunul Uškoviča, no ten sa v pokutovom území opäť nepresadil. Svoju tretiu šancu spálil posledný menovaný už o tri minúty neskôr, keď z ľavého rohu päťky pálil iba do dobre postaveného gólmana Boleka. Nadmieru aktívny Uškovič v 15. min tvrdo vystrelil z hranice šestnástky, no lopta minula svätyňu Senice. V 33. min sa k slovu dostali hostia, Strnad nahodil dlhý aut, ktorý Belic odrazil zo šestnástky na Pirosku a ten z asi 15 metrov netrafil odkrytú bránku domácich. Z jediného gólu prvého polčasu sa napokon tešila Senica. V 42. min Piroska zahrával roh, odcentroval do šestnástky, domácim hráčom sa síce podarilo loptu odhlavičkovať, no iba na kopačku Ďuricu. Ten loptu poslal späť a v situácii zaváňajúcej ofsajdom sa zoči-voči Belicovi presadil Kóňa.

Po zmene strán sa domácim podarilo vyrovnať, keď v 50. min zo štandardky poslal Uškovič center z ľavej strany, v malom vápne vysunul nohu Jakubko a dostal loptu za čiaru pri ľavej žrdi. Obe mužstvá potom predviedli niekoľko rýchlych akcií, ale chýbala im finálna prihrávka. Dobre pracovali aj defenzívy, a tak vyložených šancí nebolo veľa. Zaujala napríklad Piroskova strela z diaľky, keď lopta išla vedľa odkrytej bránky Dukly. V 58. min mal Belic plne nohy práce pred Kalabiškom, loptu napokon odkopol a našťastie pre domáci tím ju Piroska nezasiahol nohou, keďže bránka Bystrice bola opustená. V 90. min to na opačnej strane skúšal Laksík, strieľal v šestnástke, ale Bolek loptu chytil pri pravej žrdi.

Hlasy:

Štefan Zaťko (tréner Banskej Bystrice): "Súper bol hlavne v strede poľa kombinačne veľmi silný, a tam nás prevýšil, no aj my sme si vypracovali viacero gólových možností. Minimálne v dvoch mohol Uškovič v úvode ovplyvniť vývoj zápasu. Súper nás trestal po štandardnej situácii, keď sme nepokryli hráča v šestnástke a dal nám gól. S remízou musíme byť spokojní, pretože sme dali iba jeden gól, hoci sme mali aj ďalšie možnosti na skórovanie. Škoda, že sme trpeli na kvalitu defenzívnej činnosti a v strede poľa."

Stanislav Griga (tréner Senice): "Vedeli sme, že cesta k úspechu v Bystrici vedie cez lepšiu defenzívu, než sme hrali v Žiline. Hráčov som nabádal, aby boli zodpovednejší smerom dozadu. Chceli sme ustrážiť Jakubka, ktorý je minimálne 50 percent ofenzívy súpera, a byť zároveň nebezpeční dopredu cez rýchleho Pirosku a Kalabišku. Myslím si, že sa nám to celkom darilo, aj keď Jakubko dal gól zo štandardnej situácie, ale fungovala z našej strany poctivá práca dozadu. Spokojný som s tým, že sa do mužstva vrátila zodpovednosť a bod je zaslúžený. Aj preto, že som tu, v Banskej Bystrici, už veľmi dlho nebodoval."

FC Spartak Trnava - MŠK Žilina 1:1 (0:0)

Góly: 57. Karhan - 78. Patrik Mráz (z 11 m), ŽK: 77. Raška, 85. Hanzel - 45.+ Patrik Mráz, 53. Střihavka, 89, Štrba, ČK: 60. Mabouka (Žilina), rozhodovali: Sedlák - Bobko, Mikulaj, 7642 divákov
Trnava: Raška - Habánek, Koubský, Čvirik, Ľ. Hanzel - R. Procházka, Karhan, M. Kaščák (46. Ciprys), Bicák (74. Tomaček) - T. Oravec, Vyskočil (81. Petráš)
Žilina: Krnáč - Mabouka, Piaček, Ondráš, Patrik Mráz - S. Angelovič, Barčík (85. Pich), Pečovský, Gergel - M. Ceesay (90. Kerla), Střihavka (74. Zd. Štrba)

Súboj lídra tabuľky s tretím celkom prilákal na trnavský štadión opäť početnú divácku kulisu. Už od začiatku zápasu bolo jasné, kto vyhral na tribúne, no na ihrisku to bolo opatrnejšie a vyrovnanejšie. Prvú vážnejšiu šancu si vytvorili hosťujúci "šošoni". V 9. min po zaváhaní domáceho gólmana Rašku, keď center Střihavku zle vyboxoval, mal vyloženú šancu Angelovič, ale zo 7 metrov prekopol prázdnu bránku. V 13. min pohrozila opäť Žilina, rohový kop Barčíka našiel hlavu Piačeka, ale lopta letela meter nad. O 7 minút neskôr po pravej strane presvišťal Ceesay, peknou prihrávkou našiel Angeloviča, ale Raška reflexívne zasiahol. V 20. min sa konečne predviedli i domáci "bilí andeli". Po peknom prieniku sa Procházka uvoľnil na pravej strane, presným prízemným centrom našiel v šestnástke Moravca, no ten z voleja tesne minul ľavú žrď. V 23. min Žilinčania už dvíhali ruky, hlavička Střihavku smerovala za Raškov chrbát, ale Habánek z čiary odkopol loptu. O dve minúty neskôr Karhan presným centrom našiel hlavičku Koubského, ale jeho pokus letel tesne nad Krnáčovu svätyňu. V 31. napriahol z 25 m trnavský mladík Habánek, jeho jedovka lízala ľavú tyč Krnáčovej bránky. O minútu neskôr mal gól na hlave Oravec, ale trestuhodne zahodil. V 41. min strelecký pokus Vyskočila našiel náruč gólmana Krnáča.

V 50. min Vyskočil centroval na hlavičku Oravca, ale Krnáč reflexívne loptu vytlačil spod brvna na roh. O 4 min neskôr sa po rýchlom a dlhom vhadzovaní Gergela rútil sám na Rašku Střihavka, ale gólman Spartaka predviedol svoje umenie a gólu zabránil. V 57. min sa trnavský štadión otriasol v základoch. Ako správny kapitán sa predviedol najskúsenejší hráč Trnavy Miroslav Karhan, keď si najprv spracoval odrazenú loptu a potom napriahol z hranice šestnástky a vymietol pravý horný kút žilinskej bránky - 1:0. V 64. min mal Piaček šancu na vyrovnanie, ale jeho hlavička tesne minula pravú žrď. O dve minúty po samostatnej akcii napriahol Trnavčan Ciprys, ale jeho delovka minula cieľ. V 70. min po centri Procházku sa Oravec už tešil z gólu, ale Krnáč robinzonádou perfektne zachránil. V 77. min rozhodca Sedlák po faule Rašku na šestnástke prenikajúceho Ceesaya ukázal na biely bod. Mráz jedenástku bezpečne premenil - 1:1. V 88. min Tomaček z priameho kopu zakrútil loptu na miesto, kde stál pripravený Krnáč. V 90. min mohol rozhodnúť stopér Spartaka Koubský, ale lopta z jeho hlavy letela tesne nad.

Hlasy:

Pavel Hoftych (tréner Trnavy): "Bolo to zaujímavé, bojovné stretnutie v búrlivej atmosféere. Žilina bola proti nám nachystaná lepšie ako Slovan. Hostia mali viac tutoviek, ktoré nepremenili. Škoda, že sme nevyužili vlastné šance a taktiež škoda Koubského hlavičky v poslednej minúte. Napriek tomu, že sa mi to hovorí ťažko, musím priznať, že výsledok je zaslúžený."

Ľubomír Nosický (tréner Žiliny): "Videli sme zaujímavý zápas vo futbalovej atmosfére. Hra sa prelínala z jednej strany na druhú, v prvom polčase sme mali vyloženejšie šance. Som rád, že sa nám aj po vylúčení nášho hráča podarilo streliť vyrovnávajúci gól. Myslím si, že výsledok tohoto zápasu je spravodlivý."

DAC 1904 Dunajská Streda - AS Trenčín 2:0 (0:0)

Góly: 54. a 82. Čorič, ŽK: 41. Marcin, 65. Kabele, 73. Hílek, 86. Matúš - 17. Kleščík, 32. Peltier, 55. Volešák, ČK: 43. Peltier po druhej ŽK, 61. Báez (obaja Trenčín) za hrubý faul, rozhodovali: Matúš - Vorel, Kubačka, 1007 divákov
Dunajská Streda: P. Kováč - Helísek, Marcin, Egidijus Majus (87. Boya), R. Konečný - Lenárth (46. Tomčák), Hílek - Kabele, Čorič, Zs. Németh (66. Matůš) - Delarge
Trenčín: Volešák - Čögley, Godál, Kleščík, Holúbek - Báez - Horváth, S. Štefánik (28. Depetris, 70. R. Mazáň), Ďuriška (86. Morong), Peltier - Malec

Na Žitnom ostrove sa stretli tímy s negatívnymi sériami. Domáci prehrali posledných päť zápasov a hostia v nich získala tiež len tri body. Obom mužstvám robil značný problém nekvalitný trávnik a domáci si navyše dlho nevedeli dať rady s rýchlonohým Peltierom. Po jeho peknom úniku v 4. min hostia reklamovali faul v pokutovom území. V 9. min presne centroval na Ďurišku, jeho lob padal za Kováča, ale Konečný stihol zasiahnuť. Prvý potlesk zaznel v 15. min, keď si Štefánik všimol, že Kováč stojí príliš vpredu, jeho lob z dobrých 40 metrov skončil tesne vedľa. V 18. min priamy kop Németha z ideálnej streleckej parkety presvišťal ponad brvno. Kabele v 26. min individuálne prenikol, dostal sa na dostrel a vyprášil Volešákove rukavice. Následne si Konečný narazil loptu a z dobrej pozície vypálil tvrdo, ale nepresne. Hostia pohrozili v 38. min, keď sa Peltier opäť dostal do šestnástky, posunul Báezovi, no na jeho center pozdĺž brány Malec nedočiahol a tesne ho minul. Krátko pred polčasom dovtedy najnebezpečnejší hráč hostí Peltier po odpískaní vystrelil a uvidel druhú žltú kartu, po ktorej nasledovalo vylúčenie, čím oslabil svoj tím.

Domáci vybehli do druhého polčasu so snahou využiť početnú výhodu, hneď v úvode sa za chrbát obrany dostal Németh, no záver akcie nezvládol. V 54. min Báez fauloval Konečného a Čorič zakrútil priamy kop z 22 metrov do ľavého horného rohu - 1:0. Potom sa neujali ďalekonosné pokusy Konečného a Čögleya na druhej strane. V 61. min sa Trenčín dostal do dvojnásobného oslabenia, keď Báez dohrával súboj s Konečným a od rozhodcu videl rovno červenú kartu. Po tomto momente boli hostia paradoxne nebezpečnejší, ich prvú strelu na bránku zaznamenal Horváth z priameho kopu z asi 30 metrov, Kováča však neprekvapil. V 73. min Delarge poslal do uličky Čoriča, ale tomu v pozícii zoči-voči zobral spod nôh loptu Volešák. Nedáš-dostaneš mohlo platiť o dve minúty, keď mal po chybe domácej obrany vyrovnanie na nohe Ďuriška, ale napálil len do Kováča. Tomčákovu strelu spoza šestnástky Volešák vyrazil na roh, po ktorom Konečný pekným oblúčikom vysunul Čoriča a domáci hrdina tvrdou strelou pod brvno upravil na konečných 2:0.

Hlasy:

Krisztián Németh (tréner Dunajskej Stredy): "Museli sme jednoducho vyhrať a vieme veľmi dobre, aké je ťažké, keď sa musí. Hráči ukázali, že vedia zabojovať a porazili kvalitného súpera, ktorý aj s ôsmimi hráčmi na ihrisku statočne vzdoroval. Som veľmi rád, že Čorič dvoma krásnymi gólmi rozhodol. Ideme ďalej a urobíme všetko pre to, aby sme pre Dunajskú Stredu zachránili ligu."

Adrián Gula (tréner Trenčín): "Dnes sme zažili obrovskú školu, síce nie futbalovú, ale to nás tiež môže posunúť ďalej. Mali sme dobrý úvod, ale potom sa aj domáci dostali do zápasu, keď využívali našu ľavú stranu. Nedisciplinovanosť Peltiera nás pripravila o možnosť vyhrať, ale nie o možnosť remizovať, pretože aj po vylúčení Báeza sme podali statočný výkon a aj v hre o dvoch hráčov menej sme boli dominantnejší s loptou. V Dunajskej Strede sa dnes dalo vyhrať, ale doplatili sme na nedisciplinovanosť legionárov."