10. marca 2008

Výsledky dnešných zápasov hokejovej Slovnaft extraligy

Zvolenčania na vlastnom ľade sklamali. V prvej tretine si nedokázali vypracovať vyloženú šancu a inkasovali v 6. min vďaka aktivite Pálffyho.

BRATISLAVA 10. marc (WEBNOVINY) - Zvolenčania na vlastnom ľade sklamali. V prvej tretine si nedokázali vypracovať vyloženú šancu a inkasovali v 6. min vďaka aktivite Pálffyho. Po jeho strele dorážal za Hudáčka Mikúš. Domáci si nedali pozor na úderný prvý skalický útok ani v 14. min - Zálešák spoza bránky našiel pred Hudáčkom Pálffyho a bolo 0:2. Aj po prestávke pokračovala kanonáda hostí. Domáci mali v obrane otvorené dvere. V 23. min nechali pred svojím gólmanom úplne voľného Hartmanna, ktorý dostal Záhorákov už do trojgólového vedenia. O minútu neskôr bolo 0:4. Beňa nahodil puk, Školiak ho tečoval a Kocák dorazil. V 26. min využili hostia presilovku: Pálffy prihral Hartmannovi, ktorý zblízka prekonal Hudáčka. Český gólman "bryndziarov" opustil svoju svätyňu a nahradil ho Bielik. O 41 s domáci predsa len odpovedali. Lipiansky prihral spoza bránky Kopeckému a ten bez prípravy prekonal Rybára. Skalica však mala Pálffyho - jeho individuálna akcia a pekná strela po ľade znamenali zvýšenie skóre na hrozivých 1:6 z pohľadu Zvolena. Mužstvo spod Pustého hradu zdvihlo hlavu, malo snahu niečo so zápasom urobiť. Klouda v polovici zápasu nastrelil žŕdku a neskôr sa presadil: znížil na 2:6. Skaličania však boli pri chuti, najmä Pálffy. Po jeho ďalšej peknej akcii skóroval Zálešák a do šatní išli oba tímy za jednoznačného stavu 2:7. V tretej tretine sa zápas už iba dohrával, šance mali domáci Kopecký s Lipianskym, ktorí hrali od polovici zápasu spolu. Rybára však už neprekonali. Naopak, Skalica zvýšila Richardom Hartmannom po prihrávke Višňovského a mladší brat niekdajšieho brankára Dukly Trenčín Eduarda dosiahol vo Zvolene hetrik. V 54. min ešte nevyužil sólo Pálffy. HKm Zvolen - HK 36 Skalica 2:8 (0:2, 2:5, 0:1) - konečný stav série 2:4, do štvrťfinále postúpila Skalica Góly: 26. J. Kopecký (Lipiansky), 30. Klouda (Lipiansky, Juraško) - 6. J. Mikúš (Pálffy, Zálešák), 13. Pálffy (Zálešák, J. Mikúš), 23. R. Hartmann (T. Višňovský, Šille), 24. Kocák (R. Školiak, Beňa), 26. R. Hartmann (Pálffy, Zálešák), 28. Pálffy (R. Školiak), 32. Zálešák (Pálffy), 53. R. Hartmann (T. Višňovský, Pašek) Trenčín začal obrovským tlakom a už v 4. min dostal 42-sekundovú výhodu presilovej hry piatich proti trom, ktorú P. Mikuš strelou od modrej čiary zužitkoval. Ďalšie šance zostali nevyužité. V polovici prvej tretiny však predviedli domáci ukážkovú kombináciu, keď si Král vymenil puk s Kollárom a prvý menovaný už nemal problém skórovať do prázdnej bránky. Martin vtedy zvýšil svoju aktivitu, dôsledkom čoho boli viaceré tresty pre Trenčín. Ešte do konca úvodnej časti, päť sekúnd pred sirénou, znížil Török, ktorý v početnej výhode dopravil puk za Kováča. Aj druhá dvadsaťminútovka sa začala pod taktovkou domácich hráčov. V 25. min upravil po druhý raz na rozdiel dvoch gólov Nemec, ktorý tečoval Homerovu strelu. Nasledujúce vylúčenia rozdrobili hru. Na trestnej lavici sedeli iba Trenčania - Homer dokonca trikrát. Martin sa pomaly dostával do tempa. Najprv Kováč zlikvidoval únik Koložváryho, následne si hostia neporadili so 41 sekúnd dlhou presilovkou o dvoch hráčov. Päť minút pred druhou prestávkou však Beran zblízka prestrelil domáceho gólmana a upravil na 2:3 z pohľadu Martina. Úvod záverečného dejstva síce patril Kollárovi, ale sám pred Dzubinom nadvakrát neuspel. Nasledujúce minúty sa už konali v réžii Martina. Nekrytý pred Kováčom neuspel Koložváry, o chvíľu ani Markovič a v dobrej pozícii stroskotal aj Beran. Zmenu skóre priniesla až nepozornosť martinských obrancov. Syn bývalého kapitána reprezentácie SR Ota Marek Haščák vykorčuľoval nikým neatakovaný z rohu klziska a prekonal Dzubinu - 4:2. Hostia síce v záverečnej minúte zápas ešte zdramatizovali, ale na gól Töröka už nedokázali nadviazať. Dukla Trenčín - MHC Martin 4:3 (2:1, 1:1, 1:1) - stav série 3:3 Góly: 5. P. Mikuš (A. Kollár, V. Nemec), 10. V. Král (A. Kollár, S. Saliji), 25. V. Nemec (Homer, J. Kóňa), 53. Marek Haščák (S. Saliji, Húževka) - 20. Török (Podstavek, L. Říha), 35. M. Beran (Podstavek), 60. Török (Podstavek, M. Beran) SITA