04. októbra 2008

Výsledky piatkových prípravných zápasov zámorskej hokejovej NHL

Jediným Slovákom, ktorý sa dokázal gólovo presadiť v piatkových prípravných zápasoch kanadsko-americkej NHL, bol Marián Gáborík v drese Minnesoty. Jeho tím v polovici súboja s Colmumbusom prehrával ...

NEW YORK 4. októbra (WEBNOVINY) - Jediným Slovákom, ktorý sa dokázal gólovo presadiť v piatkových prípravných zápasoch kanadsko-americkej NHL, bol Marián Gáborík v drese Minnesoty. Jeho tím v polovici súboja s Colmumbusom prehrával 0:3, ale potom v rozpätí 134 s vyrovnal. Odchovanec trenčianskeho hokeja znižoval na 2:3 a potom ešte prihrával na vyrovnávajúci gól Wild. V tretej tretine však "divosi" dvakrát inkasovali a tak sa z víťazstva 5:3 tešili domáci. Do štatistík sa zapísal aj Marek Svatoš z Colorada, ktorý asistoval pri jednom zo štyroch gólov svojho tímu v stretnutí s Chicagom. Nestačilo to však a "lavíny" prehrali 4:7. Súhrn výsledkov piatkových prípravných zápasov zámorskej hokejovej NHL: Washington - Philadelphia 5:1 (1:0, 2:0, 2:1) New Jersey - New York Islanders 2:3 po predĺžení (1:2, 1:0, 0:0 - 0:1) Columbus - Minnesota 5:3 (2:0, 1:3, 2:0), Marián Gáborík (Minnesota) 1+1 Detroit - Toronto 5:3 (2:0, 0:2, 3:1) Atlanta - Nashville 4:6 (4:2, 0:0, 0:4) Colorado - Chicago 4:7 (1:2, 2:2, 1:3), Marek Svatoš (Colorado) 0+1 Calgary - Edmonton 4:3 po predĺžení (1:2, 1:1, 1:0 - 1:0) Anaheim - Phoenix 4:1 (1:1, 2:0, 1:0) SITA