29. februára 2008

Výsledky piatkových zápasov hokejovej Slovnaft extraligy

štvrťfinále play off najvyššej slovenskej hokejovej súťaže - Slovnaft extraligy 2007/2008 (hrá sa na 4 víťazné stretnutia): HC Košice - HK Aquacity ŠKP Poprad 5:0 (1:0, 2:0, 2:0) - stav ...

BRATISLAVA 29. februára (WEBNOVINY) - štvrťfinále play off najvyššej slovenskej hokejovej súťaže - Slovnaft extraligy 2007/2008 (hrá sa na 4 víťazné stretnutia): HC Košice - HK Aquacity ŠKP Poprad 5:0 (1:0, 2:0, 2:0) - stav série: 2:0, tretie stretnutie odohrajú v pondelok 3. marca v Poprade Góly: 5. Michel Miklík (P. Mocek, S. Gron), 21. Špilár (Kmiť), 29. Javín (M. Šterbák, Špilár), 44. Bartánus (Weissmann, Javín), 57. Rudolf Huna (Jenčík) Od úvodu druhého stretnutia tejto štvrťfinálovej série boli Košičania, ktorí vo štvrtok zvíťazili tesne 3:2, aktívnejším mužstvom. Už v 1. min pohrozili Kmiť a Huna, po nich Jenčík. Brankár Šimonovič, ktorý mal podstatne viac práce ako na opačnej strane Lipovský, inkasoval po prvý raz v 5. min. Prekonal ho Miklík, ktorý v prvom zápase bol strelcom víťazného gólu, tentoraz svoj tím naštartoval. Nasledovali ďalšie možnosti domáceho mužstva - Gronova, Miklíkova, opäť Gronova. Pred Šimonovičom sa ocitol aj osamotený Jenčík, popradský gólman mal stále veľa práce. Prekonať ho skúšal i Huna. Vážnejšiu šancu mal z hosťujúceho mužstva v I. tretine len Martin Segľa, ale Lipovský jeho pokus vyrazil. Ešte pred prvou prestávkou mohli v presilovke poistiť vedenie Košíc Bartoš a Ščerbák, ale nestalo sa. Už v úvodnej minúte II. tretiny zvýšil náskok "oceliarov" Špilár, ktorý trafil elegantne do horného rohu. Potom na druhej strane pohrozil Jasovský, ale Lipovský si priestor vykryl. V 28. min ponúkli Popradčania hostiteľom ideálnu príležitosť na zvýšenie náskoku: na trestnú lavicu putovali súčasne dvaja hráči. V presilovke piatich proti trom v 25. min Javín bombou po tretí raz prekonal Šimonoviča. Hostitelia boli oveľa ofenzívnejšie naladení ako súper: ďalšie možnosti mali Gron, po ňom Špilár, pri prečíslení sa pred bránku dostal Mocek, ale márne hľadal medzeru medzi Šimonovičovými betónmi. Najväčšiu možnosť Popradu mal po Krotákovej prihrávke v 35. min Haščák, ale Lipovský svoj tím podržal. Nie po prvýraz v zápase to v 35. min skúšal Jenčík, popradský gólman sa však nenechal prekvapiť. V III. tretine Košičania už len prikrášlili výsledok. Hru pritom mali jasne pod kontrolou. V 44. min Bartánus poslal Weissmannovu vyrazenú strelu do odkrytej časti bránky - 4:0. Po príležitostiach Weissmanna či Miklíka sa zrodil piaty gól, napokon posledný - jeho autorom bol v 57. min Rudolf Huna, ktorý dorážal zblízka Jenčíkov pokus. Košice si bez problémov pripísali druhé víťazstvo v tejto sérii a pod Tatry cestujú s náskokom 2:0 na zápasy. HC Slovan Bratislava - MsHK Žilina 5:3 (2:1, 3:1, 0:1) - stav série: 2:0, tretie stretnutie odohrajú v pondelok 3. marca v Žiline Góly: 8. Kuľha (Hujsa, Pavlas), 20. J. Kováčik (Hujsa, Lažo), 26. Uram (Kapuš, J. Kováčik), 38. Hujsa (Kropáč, Lažo), 40. Kuľha (Pavlas) - 14. Važan (Pokrivčák, Stantien), 27. Stantien (Pokrivčák), 43. P. Sivák (Kontšek) Domáci Slovan nechcel pripustiť reprízu štvrtkového scenára a od úvodu sa do svojho súpera pustil s vervou. Snaha Bratislavčanov priniesla ovocie už v 8. min, keď Kuľha sklepol Hujsovu strelu do Lacovej bránky - 1:0. Žilinčania sa dočkali vyrovnania v 14. min zásluhou presného zásahu Važana. Do kabín na prvú prestávku však odchádzali spokojnejší "belasí", keď sa v záverečnej minúte prvého dejstva presadil J. Kováčik. Aj v druhú tretine začal Slovan náporom, výsledkom ktorého bola ukážková spolupráca Kapuša s Uramom a gól v Lacovej bránke z hokejky druhého menovaného. Z dvojgólového vedenia sa však domáci netešili dlho, pretože o minútu neskôr Stantien delovkou vymietol pavučinu v ľavom hornom rohu Hoviho svätyne. V 33. min mohol Slovan viesť opäť o dva góly, ale Laco betónom reflexívne vyrazil puk smerujúci do jeho bránky. V 37. min mal ideálnu príležitosť na skórovanie Uram po vynikajúcej prihrávke od Dömeho, mieril však nad žilinskú bránku. O niekoľko sekúnd už Hujsa nezaváhal zvýšil na 4:2. Pred druhou prestávkou sa po druhý raz počas presilovky presadil Kuľha a bratislavský tím viedol už o tri góly. Iskierku nádeje na úspech vykresal pre Žilinčanov v 43. min Sivák, ktorý doklepol odrazený puk po strele Kontšeka. V polovici tretieho dejstva hrali "vlci" viac ako minútovú presilovku 5 na 3, ale nepodarilo sa im strelecky presadiť. Do konca duelu sa na stave už nič nezmenilo, keďže Uram počas vylúčenia Kudrnu nastrelil iba žŕdku Ševelovej bránky. SITA