07. marca 2009

Výsledky sobotňajších zápasov 20. kola Corgoň ligy

Oproti pohárovému zápasu so Slovanom začala Žilina oveľa aktívnejšie smerom dopredu. Od začiatku podnikali nájazdy do súperovej šestnástky najmä krajní stredopoliari Vladavič a Rilke, ktorých ...

BRATISLAVA 7. marca (WEBNOVINY) - Oproti pohárovému zápasu so Slovanom začala Žilina oveľa aktívnejšie smerom dopredu. Od začiatku podnikali nájazdy do súperovej šestnástky najmä krajní stredopoliari Vladavič a Rilke, ktorých prihrávkami zásobovali Jež a Adauto.

MŠK Žilina - Dukla Banská Bystrica 1:0 (1:0)
Gól: 41. Adauto, ŽK: 53. Adauto, 54. Leitner - 36. V. Gajdoš, 56. Poljovka, 74. M. Pančík ml., ČK: 85. M. Pančík ml. po druhej ŽK (Banská Bystrica), rozhodovali: Trutz - Sluk, Ružbarský, 3249 divákov

Brazílsky legionár mohol otvoriť skóre v 24. min, Ježov dlhý pas do šestnástky sa mu však hlavou trafiť nepodarilo. O dve minúty neskôr Adauto vysunul na pravej strane Rilkeho, ten prihral pred bránku Ježovi, ktorý zblízka trafil len do brankára Boroša. Hostia pohrozili v 33. min, keď Ďuriš vysunul do voľného priestoru Fila, ale žilinský gólman Perniš včas vybehol a zlikvidoval možnú gólovú príležitosť. Domáci sa po sérii šancí konečne dočkali gólu štyri minúty pred prestávkou, keď Ježov center do pokutového územia Adauto hlavou usmernil za Borošov chrbát. Na začiatku druhého polčasu hostia zatlačili Žilinu na jej polovicu, vypracovali si aj niekoľko možností na vyrovnanie. V 49. min si po rohovom kope domáca obrana nerozumela a k lopte sa dostal tesne pred bránkou Ďuriš. Zareagoval však neskoro a nepodarilo sa mu streliť gól. V 54. min po prieniku Brašeňa nebezpečne vystrelil zblízka Janečka, ale žilinský brankár Perniš loptu vyrazil. Postupne sa Žilinčanom podarilo hru vyrovnať. Neúnavný Vladavič na ľavej strane opäť vytrvalo zamestnával súperovu obranu. Niekoľko možností na zvýšenie vedenia domácich mali Lietava aj Jež. Minútu pred koncom ešte ohrozil bystrického brankára Boroša striedajúci Karoglan. V posledných minútach Žilinčania už len kontrolovali svoje jednogólové vedenie.

Spartak Trnava - MFK Košice 2:1 (1:1)
Góly: 19. M. Hruška, 50. Franca - 14. J. Novák, ŽK: 29. M. Hruška, 59. Kožuch, 73. Procházka, 90.+ Bernáth - 17. Bašista, 42. Džogan, 44. Kišš, 53. J. Novák, 56. R. Cicman, rozhodovali: Kružliak - Slyško, Mókoš, 4561 divákov

Jarnú ligovú ouvertúru Spartaka za chladného a sychravého počasia očakávala netrpezlivo v "slovenskom Ríme" početná divácka kulisa. Na útočný, kombinačný futbal Trnavčanov už v 4. min odpovedali hostia rýchlym brejkom. Za obranu Spartaka sa dostal Milinkovič, ktorý aj zasunul loptu do Rybánskeho siete, ale hlavný rozhodca Kružliak gól neuznal pre postavenie mimo hry. Trnavčania naďalej diktovali tempo zápasu, žlto-modrí z metropoly východu odolávali tlaku pozornou obranou. V 12. min Devátý vybojoval loptu, prenikol do pokutového územia a tiesnený obrancami Košíc vystrelil. Lopta z jeho kopačky len tesne minula Pulenovu svätyňu. V 14. min sa potvrdilo staré známe nedáš - dostaneš. Doležaj urobil hrubú chybu, netrafil klzkú loptu, k nej sa dostal pozorný najlepší strelec Košíc Ján Novák a prudkou strelou rozvlnil trnavskú sieť - 0:1. Bol to už jeho siedmy gól v sezóne. Už o päť minút neskôr jasali domáci priaznivci, keď Martin Hruška po prihrávke Kopúnka nedal Pulenovi šancu a vyrovnal na 1:1. Po dvadsiatich minútach hra upadla do priemeru. V 40. min musel nedobrovoľne ihrisko opustiť dobre hrajúci Jelenkovič, vystriedal ho Procházka. Po obrátke sa herný prejav oboch kolektívov príliš nezmenil. Domácim sa podarilo streliť vedúci gól v 50. min. Mäkký center Hrušku našiel v malom vápne brazílskeho legionára Francu, ktorý presnou a prudkou hlavičkou rozvlnil sieť za Pulenom - 2:1. V 51. min vznikla kuriózna a z hľadiska konečného výsledku podstatná situácia pred bránkou Spartaka. V spleti brániacich hráčov sa dostal k lopte Milinkovič, tá lietala na bránkovej čiare, Košičania sa už tešili z gólu, ale hlavný rozhodca avizoval, že lopta neprešla celým objemom za bránkovú čiaru. V 73. min mohli domáci zvýšiť skóre, keď po centri Devátého lopta skončila na brvne hosťujúcej bránky. V nadstavenom čase nastrelil brvno na opačnej strane kanonier Novák. Trnavčania už svoj náskok udržali a zvíťazili 2:1.

FC Nitra - MFK Ružomberok 2:1 (1:0)
Góly: 11. Martin Tóth, 78. Barčík - 51. Lačný, ŽK: 9. Kopačka, 18. Štajer - 47. J. Maslo, 88. Siva, ČK: 77. J. Maslo (Ružomberok) po druhej ŽK, rozhodovali: Olšiak - Likavský, Petríček, 1053 divákov

Po úvodnej opatrnej desaťminútovke sa ujali vedenia domáci, keď sa najskôr dostala do šance jarná posila Nitry Simunovič a z následnej situácie skončila strela Tótha z hranice pokutového územia v ľavom hornom rohu Hajdúchovej bránky - 1:0. V 14. min sa dostali k streľbe opäť Nitrania, no Leškov pokus spoza šestnástky kryl brankár hostí. Ružomberčania sa dostali do prvej vážnejšej situácie až v 29. min, ale Zošákova strela z pravej strany pokutového územia smerovala nad bránku. Hoci mali v ďalších minútach viac z hry domáci, v závere polčasu musel kryť Tujvel nepríjemnú strelu P. Masla z 12 metrov. Po prestávke už nitriansky brankár kalpituloval, keď Štajer prehral bežecký súboj so striedajúcim Lačným a najmladší Ružomberčan na ihrisku vyrovnal - 1:1. V ďalšom priebehu videli diváci snahu na domácich kopačkách aj úspešnú defenzívu Liptákov, až prišla 77. min, prenikajúceho Racka fauloval J. Maslo, za čo inkasoval červenú kartu, a z následného priameho kopu dostal Barčík za pomoci múru opäť Nitru do vedenia. Päť minút pre koncom mohol vyrovnať ďalší striedajúci Lovás, no v dobrej pozícii netrafil bránku Nitry. V samom závere sa neujal ďalší priamy kop Barčíka, a tak výsledkom 2:1 zaznamenala Nitra prvé jarné víťazstvo.

FC ViOn Zlaté Moravce - FK DAC 1904 Dunajská Streda 1:1 (0:0)
Góly: 47. Macko (z pok. kopu) - 87. Parvin (z pok. kopu), ŽK: 26. Macko, 87. Pavol Majerník - 38. Abena, 55. Decký, 74. Parvin, 90. K. Németh, rozhodovali: Kráľovič - Balko, Brendza, 2894 divákov

Vo skvelej atmosfére sa hral od začiatku svižný futbal. Už v 8. min Tomko nabil Mackovi, ale jeho strele chýbali centimetre. Vzápätí Kuračkovu štipľavú strelu Novota na dvakrát kryl. Keď prebiehala 18. min, Kuračkov gólový pokus vyrazil gólman hostí pred Kožiaka, ktorý však loptu hlavou neusmernil medzi žrde. V 36. min ukážkovo Kuračka uvoľnil Kožiaka, no ten zoči-voči Novotovi neuspel. Hostia sa prvýkrát presadili v 41. min, ale Bajevského strelu z uhla Bolek vyrazil na roh. Druhé dejstvo začali Zlatomoravčania aktívne. Prišla 47. min a Tomášek našiel v pokutovom Kožiaka. Toho však poslal k zemi Regedei a nariadenú jedenenástku Macko bezpečne premenil - 1:0. Poistiť výsledok domácim mohol v 50. min Kožiak, ale v čistej pozícii nedokázal prekonať Novotu. Po hodine sa predral cez Klabala striedajúci Nlend, ale jeho strela z 18 metrov letela vysoko nad bránku. V 87. min sa pískal pokutový kop aj na druhej strane - za stiahnutie Kamerunčana Nlenda. Striedajúci Iránčan Parvin z 11 m vyrovnal na konečných 1:1.

Artmedia Petržalka - MFK Dubnica - zápas preložili na 18. marca
Neutíchajúci trojdňový dážď zapríčinil odloženie zápasu 20. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy FC Artmedia Petržalka - MFK Dubnica. Hlavný rozhodca stretnutia Ľubomír Samotný z Banskej Bystrice v priebehu soboty 7. marca tri razy skontroloval hraciu plochu na štadióne Interu na Pasienkoch, kde svoje domáce duely hráva Artmedia, a rozhodol, že trávnik je podmočený a nespôsobilý na odohratie zápasu. Súboj Artmedie s Dubnicou preložili na stredu 18. marca o 15.00 h. "Samozrejme, že sme boli prichystaní odohrať toto stretnutie, no hlavný rozhodca to vyriešil správne," povedal v sobotu pre agentúru SITA hlavný tréner FC Artmedia Petržalka Michal Hipp hneď po konečnom verdikte hlavného arbitra. Trojica rozhodcov spolu s technickým delegátom SFZ a delegátom - pozorovateľom premočený trávnik kontrolovali ešte aj päť minút pred oficiálnym výkopom, ale pri pohybe po ihrisku sa všetci iba utvrdili v tom, že rozhodli správne.

Košice aj Slovan vedú v sériach 3:1