Výsledky stretnutí futbalovej Corgoň ligy

52. Jelšic, ŽK: 14. Prokeš, 65. T. Ďurica, 73. Jelšic (všetci Púchov), rozhodovali: ...

Futbal - Corgoň liga - 31. kolo:

MFK Ružomberok - Matador Púchov 3:1 (1:0)

Góly: 44. Kotrys, 66. Nezmar, 81. Žofčák (z 11 m) - 52. Jelšic, ŽK: 14. Prokeš, 65. T. Ďurica, 73. Jelšic (všetci Púchov), rozhodovali: Hriňák - Balko, D. Hrčka, 2855 divákov

Ružomberok: Hajdúch - Siva, Pospíšil, Laurinc, Kotrys - Žofčák, Sapara (85. Zbožínek), T. Sedlák (57. Dovičovič), Ďubek (57. Božok) - Nezmar, Jendrišek

Púchov: Valach - Brisuda, K. Németh, Saláta, Prokeš - Náther (46. Jelšic), T. Ďurica, Novisedlák (84. Pavol Vavrík), Peter Vavrík - Patrik Mráz, Chovanec (64. Hloušek)

V 7. min Žofčák našiel v malom vápne Saparu, ktorý však nemal dostatok priestoru a času na oklamanie Valacha. Na konci prvej štvrťhodiny fauloval Prokeš v šestnástke Kotrysa, no Sapara z nariadeného pokutového kopu trafil len žrď. V 25. min bol na konci biliardovej akcie domácich Siva, jeho prízemnú strelu z piatich metrov však gólman Púchova vyrazil. Územná prevaha Ružomberčanov pokračovala, no tí sa k svojej typickej kombinačnej hre aj pre očividnú nervozitu dostávali len sporadicky. Liptáci svoje úsilie korunovali tesne pred prestávkou. Žofčákov roh v 44. min našiel dobre postaveného Kotrysa, ktorý hlavou otvoril gólový účet zápasu. V 52. min prišiel blesk z jasného neba v podaní striedajúceho Jelšica - 1:1. Dve minúty nato mohol posunúť domácich do vedenia Nezmar. Ten istý hráč v 66. min poslal nevinnú strelu na Valacha a brankár Matadoru si kuriózne zrazil loptu za svoj chrbát. O šesť minút neskôr bol Nezmar blízko k svojmu 15. gólovému zápisu sezóny. V 81. min rozhodca Hriňák ukázal po faule Mráza na Dovičoviča na biely bod po druhý raz. Žofčák nenapodobnil Saparu a upravil na konečných 3:1.

Artmedia Bratislava - MŠK Žilina 1:2 (1:0)

Góly: 37. Reiter - 83. Švestka, 87. Šesták, ŽK: 56. Halenár - 37. Doležaj, 46. Gavarič, 77. Barčík, 79. Zd. Štrba, rozhodovali: Vlk - Kubica, Pastorek, 4925 divákov

Artmedia: Kamenár - Čišovský, Debnár (89. R. Konečný), P. Staňo, Tchuř - G. Straka (31. Halenár) - Mikulič (69. T. Došek), Fodrek, Sninský, Urbánek - Reiter

Žilina: Kuciak - Gavarič (78. Bajza), Doležaj, Švestka, Pekárik - Vomáčka, Zd. Štrba - Barčík, Jež (68. Belák), Tesák (63. Minarčík) - Šesták

Duel úradujúceho majstra s vicemajstrom zaostal v I. polčase za očakávaním, hralo sa medzi šestnástkami, chýbala presná kombinácia a najmä zakončenie. V 16. min zobral kľučkujúcemu stopérovi Staňovi loptu Jež, no domáceho brankára Kamenára neohrozil. Artmedia odpovedala Fodrekom, ktorý však ani na dva razy neprestrelil hradbu tiel pred sebou. Prvý zaujímavý moment prišiel až po polhodine hry, keď striedajúci Halenár napálil loptu do žilinského gólmana Kuciaka. Už predtým však rozhodcovia odpískali ofsajd. Futbalisti Artmedie vedomí si nutnosti trojbodového zisku v boji o titul odchádzali do kabín predsa len spokojnejší. V 37. min nechal hlavný arbiter Vlk po zákroku Doležaja na Halenára výhodu a skúsený Reiter s prehľadom poslal domáci tím do väzenia - 1:0. Po zmene strán hlavičkoval Mikulič nad, Halenár strelil v 56. min aj gól, ale ten neplatil pre jeho predchádzajúcu ruku. V ofenzíve dovtedy bezzubí Žilinčania pohrozili až v 69. min pokusom Šestáka nad Kamenárovu svätyňu. Sedem minút pred koncom prišiel z ničoho nič vyrovnávajúci gól, ktorý šokoval takmer päťtisíc divákov v hľadisku. Priamy kop striedajúceho Minarčíka usmernil v 83. min hlavou do siete Švestka - 1:1. Hosťom spod Dubňa sa podaril v závere dokonalý obrat, keď sa im v prečíslení po kombinácii trojice Barčík - Štrba - Šesták podarilo streliť víťazný gól. Artmedia tak prišla o líderské postavenie v tabuľke.

AS Trenčín - Spartak Trnava 1:0 (0:0)

Gól: 59. Čvirik (vlastný), ŽK: 89. Mičenec - 38. Kopúnek, 51. Čvirik, rozhodovali: Smolák - Slyško, Mókoš, 5240 divákov

Trenčín: Hodál - Palša, Cs. Horváth, Mičenec, Pastva - M. Seman (16. Hlohovský), Marček, Prekop (75. Lešták) - Baranyai (84. Tárnyik), Fabuš, Štyvar

Trnava: Lipčák - Kotula (73. Hrabal), Poljovka, Čvirik, Husár - P. Ďuriš, Filip (69. Chalupka), Kopúnek, V. Labant - Kriss (63. Semanko), Kožuch

Inter Bratislava - ZTS Dubnica 0:2 (0:0)

Góly: 48. Špendla, 75. Špendla ŽK: 9. Matovič, 63. Dirnbach, 65. Petrán - 6. Špendla, 22. Pleva, rozhodovali: Kačenga - Ádám, Palušák, 738 divákov

Inter: Bernady - Petrán, Zavaterník, R. Kunzo, Matovič - Paulík (28. Dirnbach), P. Brezík (46. Šedivý), M. Drahno, Bončo (57. M. Tomčák) - Šlahor, Hodek

Dubnica: Igaz - Pleva, Špendla, Adámik, Jonáš - Kopačka - Grendel, Bruško, Kuzma (82. Augustíni), Kiška (71. R. Novák) - M. Filo ml. (80. Marián Adam)

Dukla Banská Bystrica - FC Nitra 2:0 (1:0)

Góly: 13. Bažík, 51. Ľ. Vyskoč, ŽK: 66. Wozniak - 40. Karlík, 90. S. Bališ, rozhodovali: Tomčík - Csabay, Schmidt, 1310 divákov

B. Bystrica: Zajac - Klučiar, F. Kunzo, Páleník, Libič - Wozniak (70. M. Pančík ml.) - Pečovský, Bažík, M. Ďuriš (87. Jarabica) - Semeník (83. Očovan), Ľ. Vyskoč

Nitra: Senecký - Karlík, Szórád (28. A. Hesek), Čeman (56. J. Nečas), Pavol Farkaš - S. Bališ, M. Farkaš, Demo (70. Erik Hrnčár), Leško - Rák, Grajciar

V Banskej Bystrici bolo zvedavých na súboj mužstiev v strede tabuľky len niečo cez tisíc divákov. Hral sa zaujímavý futbal vo svižnom tempe na oboch stranách. Úvodný gól dali domáci hráči v 14. min z priameho kopu, keď asi z 25 m poslal loptu pod brvno Bažík. Brankárovi Seneckému školácky prešla lopta cez zdvíhajúce ruky - 1:0. Nitrania hrozili po strelách z hranice šestnástky, no Leško, či Bališ brankára Zajaca neprekvapili. Najväčšie šance však spálil v prvom polčase banskobystrický útočník Vyskoč, keď sa dvakrát sám rútil na gólmana Nitry, ten však tentoraz svoj tím bravúrne podržal. V druhom prípade si však môže spytovať svedomie asistent rozhodcu, ktorý nepostrehol evidentný ofsajd banskobystrického útočníka. V závere polčasu nitriansky obranca Čeman mieril hlavou pod brvno, no Zajac loptu vytlačil. Senecký bol prikrátky až v 51. min, keď Pečovský vysunul Vyskoča, ktorý svoje tretie sólo v zápase premenil. Nitra potom ožila, vytvorila si miernu prevahu, no šance neprichádzali. Dukla dvojgólové vedenie s prehľadom kontrolovala, za zmienku stojí iba strela Ďuriša v 86. min, keď spoza šestnásky mieril nad brvno nitrianskej bránky.

Finále extraligy žien v basketbale Ružomberok - Košice 53:60