08. decembra 2009

Výsledky stretnutí hokejovej Slovanft extraligy

HK 36 Skalica - HK Noves okná Spišská Nová Ves 5:0 (1:0, 2:0, 2:0) Góly: 16. R. Školiak (M. Výborný, T. Višňovský), 31. Lušňák (T. Višňovský, M. Výborný), 34. Jendek ...

BRATISLAVA 8. decembra (WEBNOVINY) -

HK 36 Skalica - HK Noves okná Spišská Nová Ves 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Góly: 16. R. Školiak (M. Výborný, T. Višňovský), 31. Lušňák (T. Višňovský, M. Výborný), 34. Jendek (R. Jarolín, T. Višňovský), 45. Hranáč (Pálffy, T. Višňovský), 55. F. Novák (Pálffy).
Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Rudý - M. Orolin, Tvrdoň, 2083 divákov
Skalica: Kotvan - Gründling, Hranáč, Schnabel, M. Výborný, Škadra, Jendek, Beňa, Gula - Pálffy, Zálešák, D. Pašek - Lušňák, R. Školiak, T. Višňovský - Kutálek, R. Jarolín, R. Hartmann - E. Novák, F. Novák, Liščák
Spišská Nová Ves: Polc - Ďaloga, Harabin, A. Mrena, Čintala, M. Školiak, Gurčík, Borovský - Holečko, S. Pavličko, Smotrila - Suja, L. Jurík, Macejka - Lemešani, Saluga, Prokop - Hübler, Heizer, Farkašovský

Už v úvodných minútach zápasu sa hosťom zo Spiša zranili dvaja hráči. Najprv útočník Saluga hlavou narazil do mantinelu a neskôr obranca Čintala dostal od Pašeka hokejkou neúmyselne do tváre. Na ľade sa objavila aj krv, ale obaja postihnutí neskôr naskočili do stretnutia. V prvej tretine sa v MAX Aréne veľa zaujímavých akcií neurodilo, ale hokejovejší domáci predsa len otvorili skóre. V 16. min tečoval strelu Výborného pred Polcom do jeho siete René Školiak - 1:0. Hostia mohli prakticky z protiútoku vyrovnať, ale Holečko na dvakrát neprekonal Kotvana. Druhá tretina sa začala v rýchlejšom tempe a najmä domáci boli oveľa nebezpečnejší. Šance Višňovského a Reného Školiaka sa ešte gólmi neskončili, ale v 31. min Lušňák krásnou strelou zápästím spoza obrancu prekvapil Polca - 2:0. Skaličania začínali mať výrazne navrch. Prišli šance Kutálka a Jarolína po chybe Leskovjanského, ale Polc všetko spoľahlivo uhasil. V 34. min bol už gólman hostí prikrátky na strelu Jendeka od modrej v presilovke domácich. Záhoráci mohli pridať aj štvrtý gól, no veľkú šancu Hartmanna zneškodnil skvelý Polc. Na druhej strane mohol nováčik uštedriť domácim úder do šatne. Po Gurčíkovej strele zo 40. min však zvonila len ľavá žŕdka skalickej bránky.

V poslednej tretine už domáci len profesorsky zvyšovali skóre, hoci viac šancí bolo na hosťujúcich hokejkách. V 45. min obranca Hranáč v presilovke prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste a upravil na 4:0. Potom nasledovali v rýchlom slede dve polminútové presilovky Spišiakov o dvoch mužov, ale gólovo sa v nich nepresadili. Piaty a záverečný gól Skalice prišiel v 55. min, keď sa po časovanej prihrávke Pálffyho zapísal do streleckej listiny Filip Novák. Favorizovaní Skaličania bez väčších problémov aj tretíkrát v sezóne zdolali nováčika zo Spiša a navyše ich brankár Kotvan si udržal čisté konto.

Zbyněk Černý (asistent trénera Skalice): "Mali sme obavy, že na výkone mužstva sa prejaví ôsmy zápas, ktorý odohralo za šestnásť dní. Prvá tretina bola v tomto smere zložitá. Trochu trvalo, kým sa organizmus hráčov nabudil. Druhý gól nám však dodal impulz a potom to už išlo jednoduchšie."
Dušan Kapusta (tréner Spišskej Novej Vsi): "Neodohrali sme dobrý zápas. Výsledok 5:0 hovorí pre domácich jasnou rečou. Skalica bola lepšia vo všetkých herných činnostiach. Nedali sme gól ani z dvoch presiloviek piatich proti trom. Mužstvo neodovzdalo na ľade to, čo je v jeho silách."

MsHK Garmin Žilina - HC K-Cero Nitra 1:2 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 16. Pleva (Škuta) - 36. H. Ručkay (S. Saliji, T. Chrenko), rozhodujúci sam. nájazd premenil H. Ručkay
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Brath, Bundil, 871 divákov
Žilina: Lipovský - Nádašdi, Kolarz, Hriňa, Horák, Rúfus, Škuta - P. Barinka, Palovčík, R. Krajči - V. Nemec, Škoda, Hájnik - M. Kokavec, M. Hreus, Drevenák - Koložváry, Pleva, Spilar
Nitra: Lakosil - Ďurák, Špelda, V. Vlk, König, Širokovs, Jass, Michal Novák, Ďurkech - S. Saliji, T. Chrenko, H. Ručkay - Gráčik, M. Kováčik, Šátek - Šinkovič, Marek Slovák, E. Čaládi - Marek Tvrdoň, M. Štefanka, Románek

Od úvodných minút to bol taktický boj z obidvoch strán. Prvé strelecké príležitosti si vytvorili domáci v 5. min zásluhou Kokavca a Nádašdiho. Následné početné prevahy na oboch stranách zostali nevyužité. Prvá tretina sa hrala v rýchlom tempe, ale bez šancí na obidvoch stranách. V 16. min domáci po osi Hreus - Nádašdi - Drevenák založili rýchlu akciu a faulujúci Ďurák išiel na trestnú lavicu. V následnej presilovke vsietil Ján Pleva svoj premiérový gól v tejto sezóne.

V druhej tretine to bol tiež taktický boj. V 23. min Drevenák skúsil ohroziť Lakosila z pravej strany, ale brankár hostí bol pozorný. V 29. min mieril Marek Slovák od modrej čiary len do betónov Lipovského. V ďalšom priebehu tretiny sa hra zrýchlila. V 32. min mal dobrú streleckú príležitosť Škoda a v 35. min aj Drevenák. Hostia pritlačili a výsledkom bol gól z hokejky H. Ručkaya, ktorý Lipovským vyrazený puk zasunul do bránky. V poslednej minúte druhej tretiny sa ešte brankár domácich vyznamenal, keď chytil samostatný nájazd T. Chrenka.

V úvode poslednej tretiny mali príležitosť na vsietenie gólu domáci Škoda a Hriňa na jednej a M. Štefanka na druhej strane, no neuspeli. V 48. min v dobrej streleckej príležitosti zaváhal Nádašdi. V 52. min korčuľoval sám na Lakosila Spilar, ale nedal. V záverečných minútach mali domáci početnú prevahu, ani tú však nevyužili. V predĺžení sa neujala dobrá strela Kokavca. Rozhodnúť mohol aj S. Saliji, ale rozuzlenie napokon prišlo až v samostatných nájazdoch. Hneď prvý premenil Nitrančan Henrich Ručkay a keďže ostatní hráči neboli úspešní, hostia si vybojovali cennú

Ladislav Spišiak (tréner Žiliny): "V prvej tretine sme hrali to, čo sme si povedali pred zápasom. Hráči dobre plnili pokyny a bolo to dobré. V druhej tretine sme začali prepadávať, hostia nás začali prečíslovať, robili sme chyby v obrane a len vďaka Lipovskému sme neinkasovali viac ako jeden gól. V tretej tretine to bol taktický boj bez väčších príležitostí. Po predĺžení nasledovali samostatné nájazdy. Nitra premenila jeden, my ani jeden, a to rozhodlo."
Peter Oremus (tréner Nitry): "Teším sa z víťazstva. Do Žiliny sme išli s cieľom získať ďalšie body, ktoré sa nám zídu do tabuľky. Myslím si, že najmä zásluhou dobrej hry v druhej a tretej tretine sme získali dva body. A to aj napriek tomu, že sme nastúpili bez viacerých chorých hráčov. Veríme, že v nastávajúcej dvojtýždňovej prestávke si odpočinieme a potom budeme ešte silnejší."

MHC Martin - HC´05 Banská Bystrica 2:5 (1:0, 1:2, 0:3)

Góly: 15. Appel (Velebný), 29. Galamboš (P. Klepáč, Markovič) - 39. Kútny (Bambúch, Bulík), 40. Rumpel (Češík, Bambúch), 51. Češík (Drotár), 52. M. Dian (Bulík, Miroslav Hlinka), 58. Bulík (Pardavý).
Vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše: Bambúch na 10 min. za nešport. správanie, Miroslav Hlinka (obaja B. Bystrica) na 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky a oslabenia: 0:1, rozhodovali: J. Konc - M. Novák, Zvrškovec, 2795 divákov
Martin: Dzubina - Velebný, P. Klepáč, Pozník, I. Ďatelinka, L. Matejka, Obuch - Uram, Jabrocký, M. Beran - Appel, L. Říha, I. Dornič - Themár, Markovič, Galamboš - Škumát, Jančovič, M. Ižvolt
B. Bystrica: M. Vojtek - P. Frühauf, Biro, Kolba, Vantroba, Vizváry, Bambúch, Kubka, J. Mocek - Tománek, Bulík, Pardavý - M. Dian, Miroslav Hlinka, R. Paľov - Rumpel, Češík, Drotár - Bendík, Šmálik, Kútny

Obaja súperi začali tento príťažlivý súboj vo vysokom tempe. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú, diváci videli veľa šancí i pekných zákrokov gólmanov. V úvodnej presilovke "barani" poriadne zatlačili domácich. V 2. min nezdvihol Dian puk ponad Dzubinov betón. Bystričania boli v obrannom pásme Martina mimoriadne nebezpeční, ale v 5. min kapitulovali. Velebného presnú prihrávku zužitkoval Appel, ktorý si vychutnal brankára Vojteka - 1:0. O tri minúty mohol pridať druhý zápis Jabrocký, no trafil iba pozorného Vojteka. Hostia potom potvrdili, prečo stoja v tabuľke tak vysoko. Hrozili najmä v presilovkách. Tománek i Češík zaváhali a v dobrých pozíciách neprekonali v pohode chytajúceho Dzubinu. Pred koncom 1. tretiny trafil dôrazný Rumpel puk iba do žŕdky.

Aj druhú časť hry začali hostia presilovkou, ktorá ich opäť dostala do tempa. Drotár, Rumpel ani Kútny však nevyťažili nič z bystrického náporu. V týchto chvíľach držal Dzubina svoj tím nad vodou. V 26. min chybovali hostia v rozohrávke, ale ani skúsený Uram nezmenil skóre zápasu. Podarilo sa to až Galambošovi, ktorý korčuľoval sám na Vojteka a ukážkovo poslal Martin už do dvojgólového náskoku. V polovici zápasu domáci trestuhodne premrhali 112 sekúnd dlhú presilovku piatich proti trom. Hostia neskladali zbrane, ale narážali na sústredenú obranu Martinčanov. Tí hrozili z protiútokov, keď najmä Uram zamestnával Vojteka. Hráči spod Urpína sa však dokázali v priebehu 85 sekúnd dostať do hry. Najskôr využil Kútny presilovku a 11 sekúnd pred druhým klaksónom pretavil Rumpel prečíslenie do vyrovnávajúceho gólu.

V tretej tretine sa začínalo odznovu. Inkasovaný gól do šatne Martinčanov rozhodil. V 43. min Jabrockého strelu z otočky Vojtek vyriešil. Potom ale ovládli klzisko "stašovci" a dvoma zlepenými gólmi, tentoraz v rozpätí 76 sekúnd, otočili zápas. Češíkov a Dianov presný zásah nenechali pokojného trénera Gregora, ktorý si zobral oddychový čas, aby zastavil rútiacu sa červeno-bielu lavínu. Po tomto direkte už nenašli Martinčania sily na gólovú odpoveď. Naopak, ešte raz inkasovali. V 58. min zavŕšil Bulík bystrickú prevahu v tejto časti hry. Hostia na "horúcom" turčianskom ľade natiahli svoju sériu už na trinásť zápasov bez

Dušan Gregor (tréner Martina): "Gratulujem súperovi k víťazstvu. Okrem prvej i druhej tretiny nemám čo hodnotiť. Boli sme potom málo agresívni, súpera sme našimi chybami postavili na nohy. Mrzí ma, že sa chlapci viac nepobili o dobrý výsledok. Chcem sa poďakovať i našim divákom, ktorí napriek prehre hráčov vytlieskali."
Miroslav Chudý (asistent trénera B. Bystrice): "Aj keď sme prehrávali 0:2, vypracovali sme si veľa šancí. Boli sme aktívni a vyšiel nám záver 2. tretiny. Dali sme potom vedúci gól, ktorý nasmeroval zápas do nášho víťazstva. Chlieb sa ale lámal v polovici zápasu, keď sme sa ubránili dvojnásobnej presilovke domácich."

HC Košice - Dukla Trenčín 4:5 po predĺžení (1:2, 2:2, 1:0 - 0:1)

Góly: 9. Rudolf Huna (Šachl, Vorel), 23. Rudolf Huna (S. Gron), 37. P. Bartoš (Vorel), 48. Juraj Sýkora (S. Gron, M. Grman) - 1. Paroulek (Jánoš, Sekeráš), 18. T. Radulay (Troliga), 25. T. Radulay (Troliga), 30. Tybor (O. Ďuriš, Martin Chovan), 63. Fatyka (Tomík).
Vylúčení: 8:6 na 2 min, navyše: Húževka na 10 min za napadnutie hlavy a krku - Jánoš na 10 min za filmovanie, Gabriš na 10 min za nešport. správanie, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Kubuš - Bednár, T. Orolin, 5625 divákov
Košice: Lašák (18. J. Hudáček) - Kledrowetz, J. Tabaček, P. Mikuš, Chmelo, M. Grman, Deyl - Juraj Sýkora, Húževka, P. Bartoš - Jenčík, Šachl, Vorel - Rudolf Huna, S. Gron, Andrašovský - od 46. min M. Gajdoš
Trenčín: Hiadlovský - Sekeráš, Trefný, Fatyka, Gabriš, Martin Chovan, M. Hlavačka, od 29. min Tybor, od 41. min Jarábek - Tomík, Jánoš, Paroulek - Michel Miklík, Kollár, Dubec - M. Filo, Šimíček, O. Ďuriš - T. Radulay, P. Kopecký, Troliga

Košičania, ktorí nastúpili bez ôsmich zranených hráčov, inkasovali už v 44. sekunde, keď Paroulek z Trenčína vymietol spomedzi kruhov pavučinu v hornom kúte Lašákovej bránky. O vyrovnanie sa v oslabení pokúšal Bartoš po individuálnej akcii, ale stroskotal na Hiadlovskom. V 4. min v presilovke Tomík ani na dvakrát nedostal puk do bránky. V 9. min si Rudolf Huna spoza bránky nakorčuľoval pred hosťujúceho brankára a bolo 1:1. Jenčíkov pokus skončil v 10. min v lapačke Hiadlovského, ktorý si poradil aj s tvrdou strelou Bartoša. V 18. min Radulay prekvapil Lašáka a vyhnal ho z bránky. Striedajúci Hudáček si prvý úspešný zákrok pripísal v 20. min po Gabrišovom pokuse.

V 23. min si Huna opäť nakorčuľoval spoza bránky pred hosťujúceho gólmana, tentoraz ho prekonal bekhendom. Ten istý hráč sa v 25. min pokúšal o hetrik, ale nedal a vzápätí išla Dukla tretí raz do vedenia. Po buly bez prípravy vypálil Radulay. Agilný Huna nastrelil v 27. min žŕdku. V polovici stretnutia viedol Trenčín už o dva góly. Puk ležiaci pred Hudáčkom dostal do bránky nepokrytý Tybor. Po chybnej košickej rozohrávke mohol pridať piaty gól Jánoš, ale proti bol Hudáček. Sľubnú príležitosť mal Bartoš, ale z otočky Hiadlovského neprekvapil. Košický krídelník sa však predsa len dočkal v 37. min, keď v oslabení po spolupráci s Vorelom strelil kontaktný gól domácich. Miklík sa v závere druhej tretiny v presilovke ocitol v nájazde, ale trafil iba hosťujúceho brankára.

Na začiatku 48. min sa domácim podarilo vyrovnať - Juraj Sýkora zužitkoval Gronovu prihrávku. Krátko na to mal veľmi dobrú príležitosť hosťujúci Radulay, ale svoj tretí gól nepridal. V závere zápasu sa v oslabení natlačil do koncovky Tabaček, ale ani z toho gól nebol. V 59. min sa v podobnej pozícii nepresadil Huna. V tretej minúte predĺženia nechali domáci Fatykovi príliš veľa priestoru, a ten to trestal rozhodujúcim presným zásahom.

Pavel Hulva (asistent Košíc): "Snahu a bojovnosť hráčom uprieť nemôžem. Hneď pri prvom striedaní sme dostali prvý gól, ťažko sa nám začínalo. Dotiahli sme sa na 2:2, nadýchavali sa k tretiemu gólu, ale dostali sme ďalšie dva. Podarilo sa nám vyrovnať, hra v predĺžení je už vabank. Súper bol šťastnejší. Sme sklamaní, ale ideme ďalej."
Jozef Daňo (tréner Trenčína): "Rozohrali sme si dobrý zápas. Od začiatku sme viedli, za stavu 4:2 sme boli dvakrát sami pred súperovou bránkou. Mohli sme dať tretí gól. Nepodarilo sa nám to, a tým sme dali šancu Košiciam, ktoré vyrovnali. Chlapcom musím poďakovať za bojovnosť, dva body získané v nadstavenom čase sú cenné."

HC Slovan Bratislava - HK ŠKP Poprad 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Góly: 20. Róbert Huna (Vaic, Richard Huna), 33. Lažo (Sersen, A. Nedorost) - 13. A. Kroták (Škovira, Fabian), 26. Škovira (A. Kroták, Fabian), 55. Rataj (Klouda, Škovira).
Vylúčení: 7:6 na 2 min, navyše: Vaic na 10 min za nešport. správanie, Bohunický (obaja Slovan) na 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Valachovič - Junek, Šefčík, 2740 divákov
Slovan: Rybár - J. Kováčik, Sersen, Tesařík, Tulupov, Bohunický, Turunen - D. Skokan, Hujsa, Demel - Lažo, A. Nedorost, A. Bezák - Róbert Huna, Vaic, Richard Huna - T. Varga, O. Rusnák, Lisoň
Poprad: Melicherčík - Fabian, J. Brejčák, Jasečko, D. Brejčák, Michal Segľa, Kramár, Jelínek, M. Žemba - Škovira, Klouda, D. Buc - Marcel Haščák, Šechný, A. Kroták - P. Segľa, Rataj, Igor Majeský - Mašlonka, P. Svitana, V. Žemba

Úvodné dejstvo duelu súperov z hornej polovice tabuľky príliš vzruchu ani na jednej strane neprinieslo. Aj napriek tomu však dosiahli Slovan i Poprad po jednom góle. Skóre zápasu otvoril v 13. min v presilovej hre Kroták, ktorý po dokonalom vyšachovaní domácej obrany nikým nekrytý ponad bezmocného Rybára poslal puk do bránky. Vyrovnať sa "belasým" podarilo v záverečnej minúte I. tretiny, keď sa po nenápadnej akcii dostal puk až k Róbertovi Hunovi, a ten ho usmernil za Melicherčíkov chrbát.

"Kamzíci" mali v prvej polovici druhej dvadsaťminútovky výhodu presilovky o dvoch korčuliarov a domácich "zavreli" v obrannom pásme. Štyri sekundy pred naskočením Demela na ľad upravil na 2:1 pre hostí gólom do prázdnej bránky Škovira. Na druhej strane o niekoľko minút neskôr pohrozil Lažo, ale šikovný útočník Slovana neuspel. V 33. min sa Bratislavčania predsa len dočkali. Za bránkou Popradu vybojovali puk, ktorý sa dostal až k voľnému Lažovi, a ten sa z pravého kruhu nemýlil - 2:2. V 38. min sa domáci priaznivci radovali predčasne, pretože Slovan dosiahol gól až po hvizde hlavného rozhodcu Valachoviča.

Úvod tretieho dejstva patril domácemu mužstvu, ale v bránke Popradu stál spoľahlivý Melicherčík. Na druhej strane sa počas presilovky snažili hostia získať dvakrát stratený najtesnejší náskok, ale svoj "kolotoč" nedotiahli až ku gólovej koncovke. V 55. min sa Poprad opäť dostal do vedenia, aj do tretice v presilovke. Tentoraz už hosťom vyšla kombinácia v útočnom pásme, puk sa dostal k voľnému Ratajovi, ktorý nemal najmenší problém trafiť prázdnu bránku domáceho tímu - 2:3. Aj napriek veľkej snahe a viac ako minútovej hre bez brankára už Slovan neskóroval a utrpel druhú domácu prehru v aktuálnej sezóne Slovnaft extraligy.

Antonín Stavjaňa (tréner Slovana): "Od začiatku sme postavili štyri formácie, pretože sme chceli súpera unaviť. Aj sa nám to darilo, ale v záverečnej tretine sme mali viacero hlúpych vylúčení, ktoré napokon rozhodli. Poprad skutočne odohral presilovky výborne, v tom nás jednoznačne prevýšil."
Július Pénzeš (tréner Popradu): "Je to pre nás veľmi cenné víťazstvo. Na Slovane sa každý deň nevyhráva. Dnes rozhodli presilovky, ktoré sme zahrali excelentne. Bojovali sme, mali sme chuť zvíťaziť. Spomínané presilovky rozhodli, že sme dnes boli úspešnejší."