25. októbra 2009

Výsledky víkendových stretnutí I. ligy 2009-2010

Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 14. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - I. ligy 2009/2010: SOBOTA MFK Zemplín Michalovce - FKM Prievidza 3:0 ...

BRATISLAVA 25. októbra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov víkendových stretnutí 14. kola druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - I. ligy 2009/2010:

SOBOTA

MFK Zemplín Michalovce - FKM Prievidza 3:0 (2:0)

Góly: 24. a 45.+ D. Sninský, 83. Viskup, ŽK: 86. J. Vajda - 82. V. Kováč, 90. Helbich, rozhodovali: Straka - Bobko, Lieskovský, 595 divákov

Domáci si v prvom polčase veľa šancí nevypracovali, no vďaka efektívnej koncovke Sninského, ktorý sa dvakrát presadil v šestnástke, viedli 2:0. Prievidžania nič futbalového nevymysleli ani po prestávke. Naopak, mohli viackrát inkasovať, ale gólovo sa presadil iba Viskup, ktorý elegantne zakončil svoje sólo.

MFK Dolný Kubín - LAFC Lučenec 1:2 (0:1)

Góly: 46. R. Kráľ - 44. Peter Ďurica, 57. Hloušek, ŽK: 40. Mar. Kubala, 54. P. Čarnota - 85. Hricov, rozhodovali: Šuniar - T. Somoláni, E. Weiss, 700 divákov

Diváci videli smoliarske stretnutie z pohľadu domáceho Dolného Kubína, pretože hostia z troch šancí v zápase využili dve. Na gól do šatne z kopačky Petra Ďuricu dokázal v 46. min odpovedať hlavou Radoslav Kráľ. Z prísne nariadeného priameho kopu v 57. min však Hloušek aj s pomocou teču domáceho hráča upravil na 2:1. Lučenec v závere umnou hrou dokázal víťazstvo udržať aj napriek celozápasovej prevahe Dolného Kubína a pripravil mu tak prvú prehru na vlastnom trávniku.

MFK Tatran AOS Liptovský Mikuláš - MŠK Rimavská Sobota 3:0 (0:0)

Góly: 54. a 66. Peter Tomko, 90. Šupej, ŽK: 66. Peter Tomko - 44. Morháč, rozhodovali: Hádek - Brendza, Chládek, 620 divákov

Do 20. min sa futbal odohrával medzi šestnástkami bez streľby a výraznejšej šance. Následne domáci začali hrať cez agilného Kapláňa a prevaha Tatrana sa prejavila. V 25. min Tomko prihral Pitoňákovi, ale jeho veľkú šancu chytil Martin Kuciak, rovnako ako príležitosť Bezáka neskôr. V 33. min Kuciak na dvakrát zlikvidoval hlavičky domácich po rohu. Rimavská Sobota mala najväčšiu šancu v 38. min po chybe domácej stopérskej dvojice, ale Siheľský ju trestuhodne nevyužil. V závere polčasu išiel Bezák sám na brankára, ale ten jeho strelu vyrazil na

V druhom polčase v 54. min ušiel po krídle Kapláň a jeho prudký center do bránky dorazil Tomko - 1:0. Prevaha domácich slávila úspech aj naďalej. V 66. min zahrával rohový kop Bella a Tomko nechytateľnou hlavičkou zvýšil na 2:0. Tatran kontroloval víťazstvo a v 90. min opäť po rohu Šupej uzavrel na 3:0.

FK Púchov - AS Trenčín 2:2 (0:1)

Góly: 79. Martin Luhový, 90. Brezničan - 11. Mazán, 66. Gergel, ŽK: 29. Hlohovský, 86. Mazán, 89. Volešák (všetci Trenčín), rozhodovali: Fajčík - D. Hrčka, Čiarnik, 735 divákov

Bol to zápas veľmi vysokej úrovne aj napriek tomu, že sa hral na ťažkom teréne. V prvom polčase mali navrch hostia. V 11. min využil Mazán prudký center do šestnástky a otvoril skóre. Po zmene strán išli hostia už do dvojgólového vedenia, keď samostatný nájazd na brankár zužitkoval Gergel. Púchovčania však dokázali zareagovať. V 79. min znížil po centri z ľavej strany Martin Luhový a v samom závere vyrovnal Brezničan. Obzvlášť druhý polčas potešil fanúšikov, obidva tímy predviedli niekoľko pekných akcií. Trenčania trafili brvno, v dobrých príležitostiach bol aj domáci Púchov.

NEDEĽA

MFK Ružomberok "B" - Slovan Duslo Šaľa 0:0

ŽK: 85. Jurč - 50. Kuba, 70. T. Obert, 89. Čirik, rozhodovali: A. Somoláni - Benko, Kubačka, 315 divákov

Prvý polčas bol vyrovnaný. Domáci hráči mali častejšie loptu na svojich kopačkách, ale Šaľa každú príležitosť využívala na rýchly brejk. Po zmene strán prevzal iniciatívu Ružomberok. Mnohé šance Liptákov však ostali nevyužé. V závere si skúsená Šaľa bod nedala vziať.