02. marca 2008

Výsledok zápasu medzi MHC Martin a Duklou Trenčín

MHC Martin - Dukla Trenčín 5:4 po predĺžení (2:1, 1:2, 1:1 - 1:0) - stav série 2:0 Gól: 10. B.

BRATISLAVA 2. marca (WEBNOVINY) - MHC Martin - Dukla Trenčín 5:4 po predĺžení (2:1, 1:2, 1:1 - 1:0) - stav série 2:0 Gól: 10. B. Majeský (L. Havel, Říha), 14. Mahdalík (Trokan), 30. Beran (Vantroba, Polák), 50. L. Říha (Džerinš), 70. I. Ďatelinka (L. Říha, M. Macho) - 19. Kóňa (P. Mikuš, V. Nemec), 22. Fatyka (Čacho, V. Kútny), 35. Húževka (V. Kútny, J. Mikuš), 53. Trochta (Křetinský) Vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: Mahdalík 10 min za nešportové správanie - Kolár 5+DKZ narazenie na mantinel, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák a D. Konc - Mášik, Novák, 4200 divákov Hostia nechceli pripustiť rovnaký scenár ako v sobotnom prvom dueli. Začali aktívne, no chýbal im moment prekvapenia. Strategický prvý gól opäť strelili domáci, ktorí sa spoliehali na brejky. Skóre otvoril v 10. min Majeský v presilovke MHC, keď bombou od modrej čiary nedal Hálovi šancu - 1:0. Otrasená Dukla nedokázala kontrovať, Martin bol na koni a svoju psychickú výhodu zúročil už v 14. min, keď Mahdalík z bezprostrednej blízkosti zvýšil vedenie domácich na 2:0. Trenčín sa vrátil do hry na konci prvej tretiny. V 19. min strelil "gól do šatne" Kóňa, proti ktorého tečovanej strele bol Lakosil bezmocný - 2:1. Do druhej tretiny vstúpili Martinčania menej koncentrovaní, čo sa im nevyplatilo, lebo v 22. min Fatyka strelou pomedzi Lakosilove betóny vyrovnal. Mohlo sa teda začínať odznova. Martinu pomohla početná výhoda o dvoch hráčov, v 30. min sa Vantrobova strela odrazila od zadného mantinelu rovno na hokejku Berana, ktorý pohodlne napol sieť - 3:2. Ani tento náskok nedokázali hráči domáceho MHC udržať, lebo v 35. min potrestal chyby domácich Húževka. Na jeho strelu pod hornú žŕdku nedokázal martinský gólman zareagovať - 3:3. Šestnásť sekúnd pred sirénou, ktorá mala ukončiť druhú tretinu, urobil Trenčan A. Kollár likvidačný faul na Podstavka, za ktorý inkasoval trest 5 min + DKZ a zvyšných 16 sekúnd sa muselo dohrať až po úprave ľadu po druhej prestávke. Na začiatku tretej tretiny domáci premrhali päťminútovú presilovku. Dokonca počas nej v 44. min delili Hanzala len centimetre od prekonania Lakosila, ten však opäť čaroval. Gólový moment prišiel v 50. min, Džerinš sotva čo sa vrátil z trestnej lavice, našiel voľného Říhu, ktorý zavesil ponad Hálovu lapačku - 4:3. Hostia však nehodili flintu do žita a Trochta v presilovke Dukly aj po tretí raz v rade zmazal martinské vedenie - 4:4. Do konca riadneho hracieho času už gól nepadol a tak sa muselo predlžovať. V nadstavenom čase to bol neľútostný boj. Martin rozhodol o svojom víťazstve 27 sekúnd pred koncom predĺženia. Zlaté ruky mal Ďatelinka, ktorý poslal MHC do vedenia 2:0 na zápasy vo štvrťfinálovej sérií. SITA

Súhrn výsledkov prvých zápasov štvrťfinále play off volejbalovej extraligy mužov