Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

03. januára 2018

Výstavu Môj priateľ Picasso videlo viac ako 4400 návštevníkovVýstavu Môj priateľ Picasso, 125 fotografií Edwarda Quinna, si v jednom z najmladších európskych múzeí moderného umenia - Danubiana Meulensteen Art Museum - pozrelo viac ...Zdieľať
Pablo Picasso Foto: Pablo Picasso
Bratislava 3. januára (TASR) - Výstavu Môj priateľ Picasso, 125 fotografií Edwarda Quinna, si v jednom z najmladších európskych múzeí moderného umenia – Danubiana Meulensteen Art Museum - pozrelo viac ako 4400 návštevníkov. Pre TASR to v stredu potvrdila projektová koordinátorka Danubiany Veronika Polakovičová, podľa ktorej je výstava veľmi obľúbená.


"Táto výstava priťahuje ľudí zrejme najmä preto, že väčšina z nás síce pozná diela slávneho umelca, ale nepoznáme jeho osobný život, ktorý výstava ponúka okrem jedinečného štýlu Edwarda Quinna a jeho jedinečných fotografií," povedala Polakovičová. Ide o výber 125 fotografií, ktoré vznikli počas 20-ročného priateľstva Edwarda Quinna a Pabla Picassa v rokoch 1951 až 1972. Vznikli tak unikátne fotografie z rodinného, osobného aj tvorivého života Picassa. Počas plodnej a úzkej spolupráce Quinn vytvoril takmer 10.000 fotografií z Picassovho života a práce, ktoré približujú umelca z mnohých uhlov pohľadu tak, ako to mohol urobiť len máloktorý fotograf. Ide napríklad o Picassa pri maľovaní, sochárstve či v keramickej dielni.

Výstava fotografií je prevzatá z Musée Picasso v Antibes, kde mala názov Picasso sans cliché. Realizátori výstavy odhadujú, že do jej skončenia 14. januára ju v Danubiane na Vodnom diele v Bratislave - Čunove uvidí spolu približne 5000 návštevníkov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slabozrakí dostanú softvér: Umožní im tvoriť texty v Braillovom písme
<< predchádzajúci článok
Službu Spotify zažalovali za neoprávnené používanie skladieb

Výstavu Môj priateľ Picasso videlo viac ako 4400 návštevníkov - diskusné fórum čitateľov