Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kariéra

15. mája 2007

Využite leto na štúdium jazykovPrekvapivé výsledky priniesol výskum spoločnosti Tutor zameraný na záujem o letné jazykové kurzy. 71% respondentov (študentov jazykovej školy Tutor) uvádza, že i počas leta by chcelo pokračovať v štúdiu jazykov.Zdieľať
Zdá sa, že letné mesiace nie sú len synonymom cestovania a dovoleniek.  Najväčší záujem je o letnú angličtinu, španielčinu a nemčinu.

Na základe zisteného záujmu o letné kurzy jazyková škola Tutor zahajuje 11. júna letný semester. „Naša letná ponuka kurzov je zostavená podľa požiadaviek našich študentov. Prieskum ukázal, že i v lete je z jazykov najpopulárnejšia angličtina. Venovať sa jej chce až 60% respondentov. Španielčinu by si chcelo počas leta vylepšiť 26% opýtaných, nemčinu 24%. Chýbať ale nebude ani taliančina či exotická čínština“, popisuje výsledky prieskumu i zameranie letnej jazykovej školy Světla Košková, manažérka marketingu ČR/SR.

 
Počas slnečných dní chcú študenti v kurzoch hlavne konverzovať, naučiť sa zvládať reálne situácie v cudzom jazyku, pohotovo, ale prirodzene reagovať. Najžiadanejšie sú, podľa 45% opýtaných, intenzívne dvojtýždňové a trojmesačné konverzačné kurzy. „V našich kurzoch je výber konverzačných tém úplne v rukách študentov. O čom chcú konverzovať si sami určia na prvej hodine,“ vysvetľuje bližšie Světla Košková.
 
Možností pre letné štúdium je veľa. Vášniví cestovatelia sa na dobrodružné cesty môžu pripraviť intenzívnym kurzom Jazyky na cesty. Tí ambicióznejší môžu leto tráviť prípravou na medzinárodnú jazykovú skúšku FCE či CAE. Večne zaneprázdnení si iste v lete nájdu čas a konečne sa zapíšu do kurzu pre začiatočníkov. Predsa len, v letných mesiacoch pracovný zhon trochu utícha. Rýchle, ale účinné zdokonalenie v jazyku zaručia letné pobytové kurzy vo Veľkej Británii, v Španielsku či na Malte. Zábavné kurzy pre deti pomôžu nie len deťom, ale i rodičom. Kým sa ich ratolesti učia a hrajú zároveň, rodičia si môžu bezstarostne vychutnávať slnečné lúče.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tata Bojs sa slovenským fanúšikom predstavia na Pohode
<< predchádzajúci článok
Festival v Cannes môže byť nebo i peklo