Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. júla 2019

Vzdušné sily OS SR predvedú Migy 29 na leteckých dňoch možno naposledyNa snímke lietadlá MiG-29 Vzdušných síl Ozbrojených síl SR počas 8. ročníka Medzinárodných leteckých dní SIAF 2018 na letisku Sliač v sobotu 1. septembra 2018.Zdieľať
Na snímke lietadlá MiG-29 Vzdušných síl Ozbrojených síl SR počas 8. ročníka Medzinárodných leteckých dní SIAF 2018 na letisku Sliač v sobotu 1. septembra 2018. Foto: TASR - Dušan Hein
Sliač 24. júla (TASR) - Na medzinárodných leteckých dňoch SIAF, ktoré sa na letisku Sliač uskutočnia už o deväť dní, budú mať svoje nezastupiteľné miesto aj Vzdušné sily Ozbrojených síl (OS) SR. Pre návštevníkov si pripravili bohatý letový program s novými typmi lietadiel a vrtuľníkov. Tradične predstavia aj kompletný arzenál leteckej techniky na stojisku statických ukážok v diváckej zóne.


Ako TASR informovali organizátori podujatia, v nedávnom období prechádzali slovenské vzdušné sily procesom výmeny leteckej techniky vrtuľníkového a dopravného letectva, čo sa odrazilo aj na ich skromnejšej účasti a limitovaných letových ukážkach počas minuloročných leteckých dní. Na SIAF 2019 sa však už predstavia "v plnej sile".

Diváci SIAF 2019 budú mať možno poslednú možnosť vidieť dosluhujúce Migy 29. Piloti bojovej letky Dušan Tichý a Peter Lukáčik z Taktického krídla generálmajora Otta Smika Sliač, sa návštevníkom leteckých dní predstavia nielen počas úvodného preletu, ale aj v samostatnej letovej ukážke. "Predvedú pomoc lietadlu v núdzi a jeho privedenie na pristátie, teda niečo, na čo sú primárne vycvičení," informujú organizátori.

Piloti Vrtuľníkového krídla generálplukovníka Jána Ambruša Prešov budú môcť návštevníkom Leteckej základne Sliač ukázať v praxi, že v skutočne krátkom čase zvládli novú leteckú techniku. V letovej ukážke sa predstaví posádka vrtuľníka UH-60 Black Hawk Vojtech Pitron a Štefan Okoš.

Posilu Dopravného krídla generála Milana Rastislava Štefánika Kuchyňa zase bližšie predvedú divákom počas dynamickej letovej ukážky piloti letky Peter Jakubčín a Stanislav Štovka.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hradné slávnosti v Starej Ľubovni lákajú témou ženy na tróne
<< predchádzajúci článok
Mayová odporučila Corbynovi, aby odstúpil z čela labouristov

Vzdušné sily OS SR predvedú Migy 29 na leteckých dňoch možno naposledy - diskusné fórum čitateľov