Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

01. júna 2006

Washingtonského ostreľovača odsúdili na šesť doživotíOstreľovača Johna Allena Muhammada odsúdili vo štvrtok na šesť doživotí bez možnosti podmienečného prepustenia. Porota uznala 45-ročného Muhammada vinným v šiestich zo série desiatich ...Zdieľať

ROCKVILLE 1. júna (SITA/AP) - Ostreľovača Johna Allena Muhammada odsúdili vo štvrtok na šesť doživotí bez možnosti podmienečného prepustenia. Porota uznala 45-ročného Muhammada vinným v šiestich zo série desiatich vrážd, ktorými s vtedy ešte neplnoletým komplicom Leeom Boydom Malvom v októbri 2002 terorizovali oblasť Washingtonu D.C.

"Vy, pán Muhammad, nemáte žiadnu nádej. Žiadnu budúcnosť. Zvyšok svojho života strávite zamknutý v klietke," skonštatoval James Ryan, sudca v štáte Maryland, kde sa vraždy udiali. Odsúdený neukázal po vynesení rozsudku žiadne emócie, pričom niektorí prítomní v súdnej sieni reagovali potleskom. Po sebe idúce doživotia prokurátori označili za poistku pre prípad zrušenia jeho trestu smrti za štyri vraždy v susednom štáte Virgínia. Malva na prvom procese vo Virgínii odsúdili na doživotné väzenie.

Muhammad sa na procese obhajoval sám. Spochybňoval dôveryhodnosť svojho "syna" Malva s tým, že má problémy so zveličovaním a pamäťou. Poukázal na to, že Malvo v minulosti vyšetrovateľom priznal, že práve on stlačil spúšť vo všetkých 13 prípadoch streľby. Muhammad tiež vyšetrovateľov obvinil, že proti nemu vykonštruovali falošné dôkazy.

Malvo mal 17 rokov, keď sa spolu s Muhammadom, vojnovým veteránom z vojny v Perzskom zálive, potulovali v starom aute v okolí Washingtonu a strieľali, prevažne na čerpacích staniciach, na náhodné ľudské ciele. Zabíjanie vyvolalo atmosféru strachu. Mnohí ľudia sa pri tankovaní pohonných hmôt ukrývali za svoje autá a svojim deťom nedovolili vyjsť na ulicu.

FOTO:SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Koštunica sa zdráhal povedať, že uznáva výsledok referenda
<< predchádzajúci článok
Na Miloševičovu dcéru Mariju vydali v Srbsku zatykač

Washingtonského ostreľovača odsúdili na šesť doživotí - diskusné fórum čitateľov