01. marca 2006

WTA v Dohe - Hantuchová po prehre v 2.kole úspešná vo štvorhre

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová nepostúpila do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA Tour Qatar Total Open v katarskej Dohe s celkovou dotáciou 600 000 USD. Hantuchová podľahla v stredajšom súboji 2. kola ...

DOHA 1. marca (WN/SITA) - Slovenská tenistka Daniela Hantuchová nepostúpila do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA Tour Qatar Total Open v katarskej Dohe s celkovou dotáciou 600 000 USD. Hantuchová podľahla v stredajšom súboji 2. kola po dva a polhodinovom boji Číňanke Na Li 6:4, 6:7 (5), 1:6. Piata nasadená Slovenka viedla už 6:4, 5:1 a mala aj dva mečbaly. Jej súperka sa však nevzdala a napokon druhý set získala vo svoj prospech v tajbrejku 7:6 (5). V treťom sete už na kurte jasne dominovala ázijská hráčka a vyhrala ho hladko 6:1.

Hantuchová mohla vyhrať nad o dva roky staršou Číňankou po druhý raz v rozpätí deviatich dní, ale nepodarilo sa jej to, keď stratila jasne sa vyvíjajúci zápas. Minulý týždeň v Dubaji potrebovala na víťazstvo nad húževnatou súperkou až tajbrejk tretieho setu /3:6, 6:4, 7:6 (4)/.

Dvojhra - 2. kolo:

Na Li (Čína) - Daniela Hantuchová (5-SR) 4:6, 7:6 (5), 6:1

Ai Sugijamová (Jap.) - Anastasia Myskinová (4-Rus.) 7:6 (2), 6:7 (6), 6:4

Svetlana Kuznecovová (6-Rus.) - Maria Kirilenková (Rus.) 6:4, 7:6 (4)

Martina Hingisová (Švajč.) - Francesca Schiavoneová (3-Tal.) 6:1, 6:2

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová po prehre v 2. kole dvojhry na turnaji WTA Tour Qatar Total Open v katarskej Dohe (600 000 USD) s Číňankou Na Li 6:4, 6:7 (5), 1:6, uspela v stredu aspoň vo štvorhre. Slovenská jednotka si spolu s Japonkou Ai Sugijamovou ako nasadený pár číslo 3 poradili s nemecko-talianskou dvojicou Julia Schruffová, Roberta Vinciová hladko v dvoch setoch 6:2, 6:3.

Štvorhra - 1.kolo:

Daniela Hantuchová, Ai Sugijamová (3-SR/Jap.) - Julia Schruffová, Roberta Vinciová (Nem./Tal.) 6:2, 6:3

Historické víťazstvo slovenských futbalistov vo Francúzsku 1:2