Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

10. januára 2010

Z vraždy koptských veriacich obvinili moslimovEgyptská prokuratúra v sobotu obvinila troch mužov z vraždy šiestich koptských veriacich, ktorú uskutočnili v čase, keď práve slávili Vianoce. Traja podozriví ...Zdieľať
EgyptFoto: SITA/AP


NAG HAMMÁDÍ 10. januára (WEBNOVINY) - Egyptská prokuratúra v sobotu obvinila troch mužov z vraždy šiestich koptských veriacich, ktorú uskutočnili v čase, keď práve slávili Vianoce. Traja podozriví čelia obvineniam "z úkladnej vraždy, ohrozenia životov občanov a spôsobenia škody na verejnom i súkromnom majetku", uviedli súdne zdroje. Polícia zatkla údajných páchateľov, všetko moslimov, deň po incidente v južnom meste Nag Hammádí.

Neznámi útočníci začali vo štvrtok nadránom strieľať z auta do davu veriacich, ktorí práve opúšťali polnočnú omšu pri príležitosti osláv koptských Vianoc. Incident neprežilo podľa egyptských lekárov a bezpečnostných zložiek sedem osôb. Medzi obeťami boli šiesti koptskí veriaci a jeden policajt. Útok sa odohral pred kostolom Panny Márie v meste Nag Hammádí vzdialenom približne 64 kilometrov od historického Luxoru. Podľa svedkov muži v aute začali strieľať do príslušníkov koptskej cirkvi postávajúcich pred kostolom.

Kopti, ktorí tvoria asi 10 percent z 80 miliónovej egyptskej populácie, sa často sťažujú na zastrašovanie a systematickú diskrimináciu.

SITA/AFP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
REID: Obama je bledý a nemá černošský prízvuk
<< predchádzajúci článok
Pred gréckym parlamentom vybuchla bomba