Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

08. júla 2007

Za graffiti rovnaký trest ako za prechovávanie drogZa nasprejovanie nápisu "Milujem Alexa" na školskú stenu dostala 12-ročná školáčka rovnaký trest, ako keby urobila teroristickú hrozbu. Školská rada texaského mesta Katy (Katy Independent ...Zdieľať

BRATISLAVA 8. júla (WEBNOVINY) - Za nasprejovanie nápisu "Milujem Alexa" na školskú stenu dostala 12-ročná školáčka rovnaký trest, ako keby urobila teroristickú hrozbu. Školská rada texaského mesta Katy (Katy Independent School District) jej čin klasifikovala kategóriou štvrtého stupňa, ktorá je určená pre prechovávanie drog, násilné napadnutie a vyhrážanie sa. Podľa rady je závažnejšia už iba vražda, držanie zbrane, sexuálny útok a podpaľačstvo. Šiestačka Shelby Sendelbach má byť za trest suspendovaná a preradená od augusta do decembra do inej školy. Predseda rady Steve Stanford tvrdí, že iba dodržiava štátny zákon. Ten za graffiti vyžaduje trest preloženia.

Rodičia školáčky sa odvolali a pojednávanie sa uskutoční v júli. Lisa a Stu Sendelbach tvrdia, že neobhajujú čin svojej dcéry, ale myslia si, že určený trest je príliš tvrdý. "Sme šokovaní, že rada nevidí žiaden rozdiel medzi tým, z čoho je obvinená Shelby a tým, čo robia členovia gangov," povedal Stu Sendelbach.

SITA,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Beckhamovci popreli hviezdne maniere
<< predchádzajúci článok
Svedok tvrdí, že Jim Morrison sa predávkoval

Za graffiti rovnaký trest ako za prechovávanie drog - diskusné fórum čitateľov

KOKOTIZMUS31.3. 17:35:44